Regina Elisabeta are un copil preferat, pentru ea nu contează scandalurile sexuale în care e implicat. Ce "tratament" îi aplică lui Charles

Actualizat:
8 regina1 jpg jpeg

Dacă regina Elisabeta este întotdeauna imparţială atunci  când vine vorba de activităţile regale, s-ar părea că nu nu respectă acelaşi standard în privinţa fiului său Andrew, care a fost implicat în numeroase scandaluri, dintre care cel mai răsunător rămâne cu pedofilul Jeffrey Epstein, alături de care a marcat numeroase petreceri deocheate.

Potrivit expertului regal Clive Irving, regina Elisabeta este mai mai afectoasă şi mai iertătoare faţă de Andrew decât este faţă de Charles. În timp ce disecă relaţia Majestăţii Sale cu copiii ei în documentarul Regina Elisabeta: iubire, onoare şi coroană, Irving afirmă că Regina nu l-a înţeles niciodată cu adevărat pe  Charles, 71 de ani, şi există multe lucruri care o nedumeresc la el. Irving mai spune că prinţul William este singurul care apreciază „simţul datoriei extrem de dedicat” al bunicii sale.

Ingrid Seward, redactorul-şef al revistei Majesty, în numeşte pe Charles „ polar opus al fratelui mai mic Andrew” - care este „zgomotos, plictisitor, dar foarte fermecător când vrea să fie”. Cu toate acestea, Seward a adăugat că Andrew „poate fi arogant şi nepoliticos”, asemenea tatălui său.

În timp ce ducele de York, în vârstă de 61 de ani, este  considerat favoritul reginei, el nu este cu siguranţă un membru al familiei regale preferat de public, asta datorită legăturii cu pedofilul Epstein.

De când s-au cunoscut, acum 24 de ani, prinţul şi miliardarul s-au distrat împreună de cel puţin 20 de ori, scrie Daily Mail. Cei doi au fost văzuţi împreună chiar şi după 2010, când Epstein era deja inclus în registrul infractorilor sexuali, după condamnarea la 13 luni de închisoare pentru sex cu minore.

Andrew a dat înapoi de la îndatoririle sale regale în noiembrie 2019, asta  după ce nu a reuşit să arate într-un interviu niciun fel de remuşcare pentru victimele lui Epstein. La acea vreme, Andrew a mărturisit că nu regretă că s-a aflat printre prietenii infractorului sexual, iar asta din din cauza oamenilor pe care i-a cunoscut şi a oportunităţilor ivite.

„Au fost de fapt foarte utili”, a adăugat el despre prietenii pe care i-a făcut prin Epstein. 

Indiferent de acţiunile trecute ale lui Andrew, o persoană din anturajul casei regale spune că prinţul va fi bine atâta timp cât trăieşte regina. Andrew a fost întotdeauna copilul ei preferat, aşa că va sta lângă el şi îl va proteja câtă vreme poate.

Cu toate acestea, sursa are convingerea că atunci când ea nu va mai fi prin preajmă, prinţul Charles şi fiul său, William, nu vor fi atât de generoşi. Viitorul său în familia regală nu arată prea bine fără mămica sa alături.



Recente pe Ok! Magazine

Regele Harald, Regina Sonja, Printul Haakon, Printesa Mette Marit, Printul Sverre Magnus si Printesa Ingrid Alexandra la nunta din Norvegia Printesa Martha Louise cu Durek Verret   profimedia 0903435870 jpg
Meghan Markle, Profimedia (13) jpg
Meghan Markle şi prinţul Harry
Prințesa Sofia a Suediei, fosta Sofia Hellqvist, 2017   Casa Regală suedeză 5 jpg
Agrippina și Germanicus, profimedia 0420775469 jpg
Charles Spencer și Prințesa Diana   FOTO Profimedia jpg
Nunta Prințului Haakon cu Mette Marit profimedia 0627304842 jpg
Prințesa Mette Marit și Prințul Haakon ls 25 de ani de căsnicie   Casa Regală norvegiană (2) jpg
William, Meghan, Harry, GettyImages (2) jpg
Meghan Markle în pantaloni scurți prin Montecito, Foto Profimedia (1) jpg
Meghan Markle foto GettyImages 2260473419 (2) jpg
Meghan Markle și Prințul Harry jpg
Prințul William Kate Regele Charles și Camilla GettyImages 1343599536 jpg
Prințesa Mette Marit   Casa Regală norvegiană (2) jpg
regina camilla printul harry jpg
Diana Spencer, Prințesă de Wales (1961   1997), GettyImages (1) jpg
Regina Letizia Felipe și Pedro Sanchez GettyImages 1432854668 jpg
Prințesa Mette Marit si Printul Haakon foto NRK jpg