Regina Letizia a fost detronată, fiica ei cea frumoasă îi ia locul și-n acest aspect, în timp ce mezina nepopulară parcă nici nu există

Conform unui studiu care analizează preferințele cetățenilor spanioli, moștenitoarea Coroanei este noua lor feblețe.

Un sondaj recent a dezvăluit cu ce personalitate ar dori majoritatea spaniolilor să împărtășească un moment la o terasă, stând la soare și conversând prietenește. 

Prințesa Leonor   GettyImages 2161787073 jpg

Ei bine, se pare că petrecerea timpului cu membrii familiei regale spaniole poate fi un vis devenit realitate pentru mulți. Acesta este un fapt dezvăluit în cea mai recentă ediție a popularului sondaj „Cu cine ai merge la un pahar?”, realizat de Asociația Berarilor Spanioli.

Lista este la fel de diversă pe cât este de surprinzătoare, prezentând câteva nume neobișnuite, iar pentru prima dată, Prințesa moștenitoare Leonor a apărut ca una dintre persoanele cu care spaniolii ar dori cel mai mult să-și petreacă timpul la o bere. Preferința pentru tânăra prințesă se datorează naturii sale prietenoase sau poate aerului de mister care înconjoară fiecare membru al familiei regale spaniole, dar ceea ce e cert este că moștenitoarea tronului și-a asigurat un loc pe listă, în timp ce mama ei, Letizia, și sora mai mică, Infanta Sofia, au rămas pe dinafară.

Regina Letizia Leonor și Sofia profimedia 1027024337 jpg

În ceea ce o privește, Prințesa Leonor este a cincea cea mai votată figură publică feminină cu care merge ar merge spaniolii la un pahar, primind 8,2% din voturi.

În topul masculin, Regele Felipe al VI-lea este un alt favorit al spaniolilor pentru a împărți o bere la o terasă. Cu 7,9% din voturi, monarhul ocupă locul șase în lista vedetelor masculine, o alegere care reflectă interesul multora de a experimenta direct accesibilitatea tatălui Prințesei Leonor.

Prințesa Leonor cu Regele Felipe al Spaniei   profimedia 1027876969 jpg
Mai multe pentru tine...

Favoritele din afara familiei regale

Totuși, în ciuda faptului că membrii familiei regale se bucură de o mare afecțiune în rândul cetățenilor spanioli, lista este condusă de cântăreața Rosalia, care, cu 16,6% din voturi, e favorita spaniolilor pentru a petrece o după-amiază la băut. În urma ei se află actrița Ursula Corbero, cu 12,7% din voturi, și vedeta pop Aitana, cu 11,2%, în timp ce jurnalista Sara Carbonero ocupă locul patru, cu 10,1% din voturi. Imediat în spatele jurnalistei se află Prințesa Leonor, care completează topul primelor cinci femei cu care spaniolii și-ar petrece o după-amiază de vară.

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Regele Frederik al X lea și Regina Danemarcei Mary,Profimedia 1069818456 jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert de Monaco la Balul Crucii Roșii   profimedia 1117254743 jpg
Prințesa Mette Marit   profimedia 0931424832 jpg
Rajwa a Iordaniei profimedia 0714678744 jpg
Harry si Meghan GETTY jpg
Kate Middleton și Prințul William în Scoția foto Profimedia  (2) jpg
Amantele Regelui Soare jpg
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Prințul Laurent și Prințesa Claire la Ziua Regelui Belgiei, 2025   Casa Regală belgiană jpg
Harry, 19 august, profimedia 1125883011 jpg
Regina Letizia, Regele Felipe, Prințesa Leonor, Infanta Sofia la finala CM de fotbal, Profimedia (3) jpg
Maria Cristina a Transilvaniei  foto   Profimedia prelucrată cu AI png
Charlene și Albert de Monaco cu Jacques și Gabriella GettyImages 2226008906 jpg
Charles, Harry, William, Getty (2) jpg
Prințul Harry, Meghan Markle, Archie, Lilibet foto Instagram Meghan jpg
Regele Charles și Prințul Harry  foto   profimedia 0596059430 jpg
Harry și Meghan, profimedia 1100544965 jpg
Kate și William în India, 2016, Getty (2) jpg