Regina Rania, definiția eleganței în Turcia. Cum s-a îmbrăcat la întâlnirea cu soția lui Erdogan

Regina Rania și Regele Abdullah ai Iordaniei au fost extrem de bucuroși să se vadă la Palatul Dolmabahçe din Istanbul cu președintele turc Recep Tayyip Erdogan și cu Prima Doamnă Amina Erdogan. 

Regina Rania și Prima Doamnă a Turciei, Amina Erdogan, Profimedia (6) jpg

Rania a Iordaniei a fost definiția eleganței sâmbătă, 7 februarie, când s-a prezentat alături de soțul ei, Regele Abdullah, în timpul vizitei lor de stat în Turcia.

Regina Rania și Prima Doamnă a Turciei, Amina Erdogan, Profimedia (1) jpg

Regina iordaniană, născută în Kuweit, acum în vârstă de 55 de ani, a fost extrem de șic, optând pentru o ținută stylish, fiind celebră pentru pasiunea sa pentru modă. Căci Rania este atât de modernă în purtare. Este o iordaniană super cool și fashion, care își cumpără cele mai la modă outfituri, bijuterii, care se coafează mereu modern și umblă vorba că este abonata medicilor esteticieni.

Regina Rania și Prima Doamnă a Turciei, Amina Erdogan, Profimedia (5) jpg

Pe lângă Prima Doamnă a Turciei, a făcut un contrast vizibil.

Amina Erdogan a primit-o la Palatul Dolmabahçe, dar au avut timp și să se plimbe. Prima Doamnă a Turciei a optat pentru albastru regal și palton crem, în timp ce Rania a îmbrăcat un palton bleumarin, și-a lăsat părul desfăcut și a încălțat o pereche de pantofi albi, decupați.

Paltonul Reginei de la Palatul Hașemit este o piesă vestimentară apreciată, din lână, de la ALAÏA, după cum au descoperit cei de la pagina de fashion Royal Fashion Police pe Instagram. Acest palton șic se vinde cu amănuntul la prețul de 4.100 de lire sterline.

Dedesubt, regina purta „Fusta midi din catifea drapată” de la Dries Van Noten, o nouă achiziție în garderoba sa, într-o nuanță somptuoasă de măsliniu și cu volane în față. De asemenea, a purtat o helancă crem.

În ceea ce privește accesoriile, Regina Rania a optat pentru o gamă de piese de designer. A ales geanta „Peekaboo Essentially Small Nappa Leather Handbag in Khaki” de la Fendi, care se potrivește cu nuanța de verde a fustei sale, precum și pantofii „Carolyn 90 Embellished Leather Pumps” de la Jimmy Choo și ochelarii de soare „Green Swan Slim Sunglasses” de la Loewe.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Regina Camilla, Zara Tindall și Carole Middleton foto profimedia jpg
Prințesa Diana și cei doi copii ai ei, Prințul William și Prințul Harry  foto   GettyImages jpg
Meghan Markle profimedia colaj  jpg
Prințul Hamza Bin al Hussein și logodnica lui, Prințesa Noor Bint Aasem Bin Nayef, 2003   GettyImages 2447168 jpg
kate middleton si printul william foto profimedia jpg
Împărăteasa Sissi a Austriei, Profimedia (5) jpg
Meghan Markle, turneu în Columbia, august 2024  foto   Profimedia jpg
1 charles si edward profimedia 0615775559 jpg jpeg
Prințul Andrew și Regele Charles   GettyImages 1252754598 jpeg
Sarah Ferguson și fiicele ei, Prințesa Beatrice și Prințesa Eugenie, 2024   Facebook 3 jpg
Sarah Ferguson, Regina Elisabeta, Profimedia (2) jpg
Prințesa Eugenie a fost adusă de tatăl ei, Prințul Andrew, la capela St George jpeg
Geri Halliwell foto profimedia 1081616181 (1) jpg
Regele Charles Regina Camilla la slujba dedicată Zilei Commonwealth ului 2026, Profimedia (1) jpg
Kate Anne, 2026, GettyImages (4) jpg
Kate colaj jpg
Majestatea Sa Margareta la Palatul Elisabeta, martie 2026   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (1) jpeg
Regele Charles  sursa foto   Profimedia 0734795506 jpg