Să ciocnim pentru Încoronare! William și Kate Middleton au sărbătorit în avans, într-un pub din Soho

5 mai, 2023

Ieri a fost o zi plină de activități pentru Kate și William, care s-au întâlnit cu admiratorii regali din Soho, Londra, au mers cu metroul și au băut cidru într-un pub.

William Kate GettyImages 1252635794 jpg

Mâine, 6 mai, îi vom vedea călătorind de la catedrala Westminster Abbey cu calul și trăsura - dar ieri, 4 mai, Prințul și Prințesa de Wales au încercat un mijloc de transport mai rapid, și anume metroul londonez.

William și Kate au călătorit, desigur, pe linia Elizabeth, inaugurată anul trecut, până la Tottenham Court Road, cea mai apropiată stație de Soho, unde s-au oprit pentru a bea o  halbă de cirdru și a discuta cu personalul celebrului pub londonez Dog and Duck, dar și cu fanii regali care i-au așteptat afară.

Kate Middleton, care a strălucit într-o haină roșie aprins de la brandul Eponine, purtată pe deasupra unei rochii albe, la care a asortat pantofi în aceeași nuanță, le-a mărturisit celor prezenți că familia regală încă n-a terminat pregătirile pentru marele eveniment. 

Prințesa a dezvăluit, de asemenea, că cei trei copii ai săi sunt cei mai entuziasmați de ce urmează: „Copiii sărbătoresc azi încoronarea la școală”.

La rândul lui, Prințul William a părut relaxat în timp ce discuta cu fanii regali strânși în fața pub-ului, spunând unui grup că „Îmi plac cocktail-urile! Nu înainte de încoronare, dar poate după!".

Cuplul regal a fost tot numai zâmbet în timp ce discuta cu admiratorii regali strânși în afara pub-ului Dog and Duck. În timp ce saluta membrii publicului, Kate a spus că fiul lor cel mai mare, Prințul George, este „emoționat” legat de viitoarea încoronare și că acesta a luat parte la repetiții din urmă cu două zile, organizate la Westminster Abbey. Prințul William le-a mai spus susținătorilor că „se roagă pentru vreme bună” în ziua cea mare a tatălui său.

Cei doi au fost într-o dispoziție de zile mari la evenimentul de ieri, pozându-se cu fanii regali, glumind și savurând cel mai bun cidru din Londra, ca orice britanic de rând.

Foto: getty images, profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Andrew, eliberat FOTO Captură video
Sarah Ferguson, fosta Ducesă de York   profimedia 1013082806 jpg
Prințesa Eugenie, Prințesa Beatrice și tatăl lor, Prințul Andrew alias Andrew Mountbatten Windsor   GettyImages 539186900 jpg
fostul Print Andrew si Jefferey Epstein jpeg
Prințul Andrew alias Andrew Mountbatten Windsor și Prințul Harry   GettyImages 539186898 jpg
Charles Încoronare, familia regală britanică, profimedia 0774632262 jpg
Kate și William, GettyImages (16) jpg
printul andrew foto getty images
Regele Charles  foto   profimedia 1076535788 jpg
Regele Charles foto profimedia 1076540486 (1) jpg
Prințul Andrew, Ducele de York   GettyImages 1252754598 jpg
Prințesa Desiree a trecut la cele veșnice (7) jpg
Sarah Ferguson, Ducesă de York, GettyImages jpg
Prințesa Beatrice Prințesa Eugenie și Sarah Ferguson schi GettyImages 2987688 jpg
Regele Abdullah al II lea al Iordaniei și regina Rania îi primesc pe președintele german Frank Walter Steinmeier și pe prima doamnă Elke Büdenbender la Palatul Al Husseiniya din Amman, Iordania, Profimedia 1076375454 jpg
Fosta Printesa Mako a Japoniei   GettyImages 1182646446 jpg
Kate Middleton  foto   profimedia 0810531311 jpg
Charlotte Kate colaj Instagram jpg