Scandal înainte de Crăciun. Meghan Markle și rochia scumpă pe care a „furat-o” de la o ședință foto. La fel a făcut și cu pantofii de logodnă

Actualizat:

Un scandal incredibil a izbucnit cu mai puțin de o săptămână înainte debutului emisiunii speciale de Crăciun a lui Meghan Markle, difuzate pe Netflix.

Ei bine, într-una dintre imaginile din video-ul de prezentare a emisiunii, ducesa apare într-o superbă rochie verde pe un umăr, despre care aflăm acum că este o piesă controversată.

Meghan Markle de Craciun in rochia furata profimedia 1053398947 jpg

Rochia de designer, în valoare de 1.695 de dolari a readus în actualitate acuzațiile explozive cum că vedeta a oprit pentru ea rochia scumpă după ce a purtat-o ​​într-o ședință foto de mare amploare, pentru revista Variety, în 2022, dezvăluie în exclusivitate RadarOnline.com.

Aceeași rochie, trei ani mai târziu

Mai exact, un interviu din acea perioadă dezvăluie că cei din echipa shootingului susțin că ducesa ar fi plecat cu mai multe obiecte în ziua respectivă, fără permisiune, inclusiv rochia pe care o poartă cu mândrie trei ani mai târziu în trailerul With Love, Meghan: Holiday Celebration.

Este vorba despre o piesă a brandului Galvan, într-o nuanță superbă de verde smarald, cu un singur umăr. Mai multe publicații de modă au confirmat că e aceeași rochie pe care Markle a purtat-o ​​în ședința foto din revista Variety, din 2022.

Jurnalista americană Vanessa Grigoriadis a susținut în timpul unei apariții din martie 2024 în podcastul Heretics că i s-a spus că Markle ar fi plecat cu mai multe obiecte de la ședința foto, fără permisiunea stiliștilor, și se pare că rochia ar putea fi unul dintre ele.

Rochia lui Meghan: foto Galvan/Youtube
Rochia lui Meghan: foto Galvan/Youtube

Meghan a uitat să înapoieze pantofii Aquazzura

Grigoriadis a mai dezvăluit că Markle ar avea un istoric de a lua acasă obiecte scumpe de la ședințele foto, referindu-se la un caz despre care autorul Tom Bower a scris în cartea sa din 2022, „Revenge”.

În timp ce locuia în Toronto și filma pentru serialul „Suits”, Markle a apărut într-un shooting pentru magazinul canadian Reitman's și a cerut o pereche de pantofi scumpi de designer pentru acea ședință foto.

„Spre surprinderea echipei de stiliști, Meghan a uitat să înapoieze pantofii Aquazzura”, a scris autorul despre cum fosta actriță a plecat acasă cu pantofii cei scumpi.

Meghan Markle și Prințul Harry la anunțul logodnei lor 2017 GettyImages 880224114 jpg

Markle a purtat ulterior o pereche de pantofi identici ai brandului, dacă nu chiar pe aceia, în timpul apariției sale la Palatul Buckingham, în noiembrie 2017, pentru a-și anunța logodna cu Prințul Harry.

„Am auzit ulterior că au fost mai multe lucruri care nu au fost returnate după ce Meghan le-a purtat într-o ședință foto foarte mediatizată”, a spus Grigoriadis, insinuând cu tărie că a fost vorba de ședința foto Variety, deoarece aceea fost ultima ședință foto importantă a lui Markle la momentul apariției jurnalistei americane în acel podcast.

Meghan Markle la Paris GettyImages 2239249201 jpg

Este incredibil să auzi astfel de lucruri, cu atât mai mult cu cât se presupune că Meghan își permite să își cumpere ce haine de designer își dorește sau are atâtea relații încât le poate... cere frumos.

Foto: Profimedia, You Tube, Galvan, Getty Images



Recente pe Ok! Magazine

Regina Elisabeta și Marilyn Monroe GettyImages 537127625 jpg
Prințul Harry și Meghan Markle cu Regina Elisabeta  foto   Getty jpg
colaj Regina Aishwarya a Nepalului foto Wikipedia jpg
Regina Mary, început de vară (12) jpg
Prințesa Claire și Prințul Laurent al Belgiei   FOTO Thomas Leonard, Casa Regală belgiană jpg
Letizia, Charlene, Albert, Felipe, vizită Spania, Profimedia (3) jpg
Highgrove House (66) jpeg
Principesa Sofia, de 1 Iunie 2026 în Parcul Tineretului   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (5) jpg
rajwa și hussein jpg
Rege Spaniei și Regina Spaniei  foto   Profimedia jpg
Mette Marit și fiica Ingrid Alexandra, Profimedia (2) jpg
Letizia, Charlene, Albert, Felipe, vizită Spania, Profimedia (6) jpg
1 nunta regala 1 profimedia 0372263006 jpg jpeg
Charles Spencer și Dr  Cat Jarman în iunie 2023  Foto Charles Spencer Instagram png
mette marit haakon GettyImages 1610627 jpg
Kate Middleton  sursa foto   Profimedia(1) jpg
Majestatea Sa Margareta și Principele Radu la Arhiepiscopia Greco Catolică   Casa Majestății Sale (1) jpg
Principesa Sofia la Gala Nadia Comăneci   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale jpeg