Și Prințesa Victoria preferă costumele cu pantalon. Garderoba ei are deja culorile toamnei

Nu doar Kate Middleton apare tot mai des în piese vestimentare cu tentă masculină, ci și omoloaga ei din Suedia.

Prințesa Victoria a Suediei preferă costumele cu pantalon. FOTO: Pelle T Nilsson/SPA/Casa regală
Prințesa Victoria a Suediei preferă costumele cu pantalon. FOTO: Pelle T Nilsson/SPA/Casa regală

Nu e prima oară când observăm o influență a Prințesei de Wales în moda prințeselor și reginelor de la celelalte curți europene. Și, dacă cel mai adesea vedem o similitudine în garderoba Reginei Letizia a Spaniei ori în cea a așa-numitei „Kate a Danemarcei”, Prințesa Mary, iată că influența soției Prințului William ajunge tocmai până în nord, în Suedia.

Desigur, și vremea tomnatică, sosită mult mai devreme decât în țările din sud, face ca garderoba moștenitoarei tronului, Prințesa Victoria, să fie adaptată noilor temperaturi mai scăzute. Dar pare că și aceasta preferă tot mai des costumele cu pantalon.

Recent, la ultimele două ieșiri publice, Prințesa Victoria a afișat un look foarte elegant, tip business, alegând costume uni, combinate cu piese din același ton, pentru a crea outfituri monocrome. 

Zilele trecute, moștenitoarea tronului suedez s-a aflat, împreună cu soțul său, Prințul Daniel, într-o deplasare oficială în țara vecină, Finlanda. Astfel că, pentru vizita în Hanaholmen, situat în afara Helsinki, unde funcționează un centru cultural pentru Suedia și Finlanda care lucrează pentru dezvoltarea cooperării între cele țări, Prințesa Victoria a purtat un deux-pièces cu pantaloni într-o frumoasă nuanță de verde intens, combinată cu o cămașă din mătase de aceeași culoare și o geantă asortată, purtată pe umăr.

A doua zi, fiica Regelui Carl Gustaf al VI-lea al Suediei a apărut într-un splendid outfit monocrom, din cap până în picioare, compus dintr-un costum din trei piese cu croială modernă, al cărui sacou scurt avea mâneci trei sferturi și a fost accesorizat cu botine cu toc gros, geantă plic, mănuși din piele și cercei franjuri în aceeași nuanță elegantă de bordeaux.

În ambele ocazii, Prințesa Victoria și-a purtat părul prins într-un coc, pentru a evita ca vântul să-i strice coafura.

FOTO: Pelle T Nilsson/SPA/Casa Regală suedeză



Recente pe Ok! Magazine

William, Kate, Camilla, Profimedia (2) jpg
Principele Radu la Clubul Sportiv Ecvestru Phoenix Riders   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (1) jpg
Sarah Ferguson, Profimedia (3) jpg
Charles și Camilla la dineul de stat oferit în cinstea cuplului prezidențial nigerian, Profimedia (3) jpg
Prinţul Charles în România - 25 mai 2022 / FOTO Inquam Photos / Octav Ganea
Meghan Markle Lilibet Instagram png
Kate și William la dineul de stat din 18 martie 2026 în cinstea cuplului prezidențial nigerian, Foto Profimedia (8) jpg
Kate și William la dineul de stat din 18 martie 2026 în cinstea cuplului prezidențial nigerian, Foto Profimedia (2) jpg
Oluremi Tinubu prima doamna a nigeriei foto profimedia 1084073044 (2) jpg
Marius Borg jpg
Kate Middleton, Prințul William și președintele Nigeriei foto profimedia 1084065583 jpg
Camilla și Charles, Profimedia (1) jpg
FotoJet (68) jpg
Prințul Albert și Charlene de Monaco profimedia 1083844441 jpg
Kate Middleton  foto   profimedia 1071784334 jpg
Meghan Markle, Harry, atingeri pe braț, GettyImages (2) jpg
Printul William si Kate Middleton, foto Pinterest jpg
Andrew Mountbatten Windsor  foto   Profimedia jpg