Angelina Jolie se pregătește să ia cu asalt Festivalul de la Veneția. Diva s-a afișat ca o zeiță greacă

Este cea mai așteptată apariție la Festivalul de Film de la Veneția, acolo unde Angelina Jolie va fi prezentă pe covorul roșu cu filmul în care o joacă pe Maria Callas, "La Divina".

Angelina Jolie jpg

Filmul care are premiera joi seara, la Lido, în a doua zi a festivalului, este cel mai recent din trilogia regizorului Pablo Larrain despre femei emblematice din viața reală, după „Spencer”, din 2021, despre Lady Diana, și „Jackie”, din 2016, despre Jacqueline Kennedy.

Regizorul a ales-o pe Angelina în acest rol greu spunând că doar o vedetă ca ea ar putea juca rolul cântăreței origine greacă.

„Aceasta este cea mai mare divă a secolului XX și cine ar putea-o juca cel mai bine?”, a declarat Larrain săptămâna trecută pentru Vanity Fair.

"Nu am vrut să lucrez cu cineva care nu are asta în sânge. Aveam nevoie de o actriță care să fie în mod natural și organic acea divă, să poarte această greutate, să fie acea prezență. Angelina a fost aceea."

Într-adevăr, cuvintele regizorului se transpun foarte bine în imagini, dacă e să ne referim la apariție glamouroasă a actriței, pe 28 august, atunci când Jolie a fost surprinsă părăsind hotelul ei din Veneția, într-o superbă rochie muștar în stil grecesc, care-i punea foarte bine în evidență silueta impunătoare.

Angelina și-a completat ținuta cu un plin negru și o pereche de pantofi cu platforme, dar și cu niște ochelari de soare foarte șic. Diva și-a coafat părul simplu, iar nuanța fresh de blond i-a conferit acesteia un aer mult mai tineresc decât de obicei. Într-adevăr, a trecut ceva timp de când n-am mai văzut-o pe fosta nevastă a lui Brad Pitt cu o nuanță atât de deschisă la păr, dar este clar că schimbarea-i vine de minune.

La fel de clar e că diva în vârstă de 49 de ani va fi vedeta incontestabilă a acestui festival și că apariția sa din această seară, pe covorul roșu, va fi una mult comentată și, desigur, admirată.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

dare to shine 3 jpg
Rupert Everett și Natasha Richardson   Getty Images, Profimedia jpg
banner carmen bruma jpg
Andreea Marin, strălucitoare aseară la prezentarea de modă Elena Perseil  Ce vedete au urcat pe podium!
Michelle Pfeiffer,  profimedia 1107197315 jpg
Dua Lipa și Callum Turner sunt, oficial, căsătoriți, Foto Ray Collins (3) jpg
Alessandra Stoicescu si Sara foto OK Magazine Sorin Stana jpg
Nadia Comăneci, Bart Conner cu Andreea Răducan și Monica Roșu   FOTO Facebook jpg
Pamela Anderson și Tom Cruise Getty Images jpg
mame la 50 de ani  jpg
Sanda Țăranu a murit   FOTO TVR Cultural jpg
Heidi Klum, GettyImages (7) jpg
soldat roman din serialul Spartacus House of Ashur   profimedia 1061591904 jpg
Emma Morano, Profimedia (2) jpg
Jennifer Lopez, premiera Office Romance, Profimedia (1) jpg
FotoJet (70) jpg
Pandora Advertorial 2 jpg
Harper și David Beckham, Profimedia jpg