Casa în care a murit Michael Jackson a fost scoasă la vânzare

Actualizat:

Reşedinţa din Los Angeles în care a murit Michael Jackson a fost scoasă la vânzare pentru suma de 28,9 milioane de dolari, a anunţat site-ul specializat în proprietăţile imobiliare ale celebrităţilor, RealEstalker.com.

Reşedinţa din Los Angeles în care a murit Michael Jackson a fost scoasă la vânzare pentru suma de 28,9 milioane de dolari, a anunţat site-ul specializat în proprietăţile imobiliare ale celebrităţilor, RealEstalker.com.

Michael Jackson a închiriat această reşedinţă din cartierul rezidenţial Holmby Hills, amenajată în stilul castelelor din Franţa, într-o perioadă în care repeta intens pentru seria de 50 de concerte pe care urma să le susţină la Londra. Reşedinţa are o suprafaţă de 1.580 de metri pătraţi şi include 13 săli de baie, şase dormitoare, 12 şemineuri, o piscină, o casă pentru oaspeţi, o cramă, o sală de spectacole şi un ascensor. Locuinţa aparţine lui Herbert Guez, directorul executiv al companiei de îmbrăcăminte americane Ed Hardy.

Starul american în vârstă de 50 de ani a fost descoperit fără cunoştinţă în această reşedinţă, pe 25 iunie 2009, în urma unui stop cardiac.



Recente pe Ok! Magazine

Gillian Anderson pe covorul roșu de la Cannes   GettyImages 2276081925 jpg
Iulia Vântur pe covorul roșu de la Cannes   FOTO capturi Instagram jpg
Demi Moore, GettyImages (16) jpg
Pam Grier, Profimedia (2) jpg
Sabrina Carpenter  foto   profimedia 1036749425 jpg
FotoJet (66) jpg
Cannes 2 jpg
Alexandra Căpitănescu   FOTO Dana Marin mare1 jpg
iepurași Playboy  foto   Profimedia jpg
George și Amal Clooney, invitații Regelui,  Profimedia (1) jpg
Andreea Gherasim, Bianca Brad, Sabina Iosub invitate la garden party la Palatul Elisabeta (1) jpg
andreea sandel balan  jpg
faraon  foto   profimedia 0418508554 jpg
FotoJet (66) jpg
Otniela Sandu   FOTO Radu Enache (3) jpg
Îngerii lui Charlie atunci și acum foto getty images jpg
Ioan Isaiu (1) jpg
Gravidă Pixabay jpg