Cătălin Botezatu îi pregăteşte o surpriză Zinei Dumitrescu

Actualizat:
bp9h2673 preview jpeg

Pentru toţi anii în care Zina a activat în showbizul românesc, designerul doreşte să-i dedice o prezentare de modă, cu fostele manechine cu care aceasta a colaborat de-a lungul timpului.

Pentru toţi anii în care Zina a activat în showbizul românesc, designerul doreşte să-i dedice o prezentare de modă, cu fostele manechine cu care aceasta a colaborat de-a lungul timpului.

Cea care era odinioară supranumită „Mama modei româneşti” şi i-a ghidat lui Cătălin Botezatu paşii în lumea modellingului şi a creaţiei vestimentare e internată de ceva vreme într-un azil din Ghermăneşti, de lângă Snagov.

image

Deşi este foarte ocupat, Cătălin se interesează des de starea ei şi şi-a propus s-o viziteze mai des şi chiar s-o scoată în oraş o dată pe lună, la restaurant. Mai mult, designerul vestimentar s-a gândit să-i pregătească o surpriză, realizând, în cinstea ei, un show de modă la care vor participa manechine de alta dată şi care vor defila prin faţa Mamei Zina.

Cu siguranţă, pe veterana modei româneşti o va bucura de acest gest de preţuire al lui Cătălin, care-i va mai colora puţin din zilele gri ale bătrâneţii.

Foto: arhiva ADH



Recente pe Ok! Magazine

teyana taylor oscar 2026 foto profimedia 1083458937 (1) jpg
FotoJet (66) jpg
Victoria Beckham, Brooklyn Beckham  foto   Profimedia jpg
Anna Wintour și Anne Hathaway la Oscar 2026   profimedia 1083386272 jpg
Jessie Buckley, Michael B  Jordan, GettyImages 2266736740 jpg
FotoJet (65) jpg
Cornel Ilie foto OK Magazine Sorin Stana jpg
cindy crawford gettyimages jpg
Pedro Sánchez, GettyImages (4) jpg
FotoJet (64) jpg
Jeffrey Epstein  foto   profimedia 0484321025 jpg
mugurel vrabete jpeg
Nicole Kidman foto nino munoz pentru Variety jpg
Selena Benny png
FotoJet (63) jpg
Marius Borg, Prințesa Mette Marit, Prințul Haakon Foto Profimedia jpg
Gene Hackman și soția sa, Betsy Arakawa FOTO Profimedia
Daniel Craig, Rachel Weisz, Profimedia (3) jpg