Jason Statham aleargă după topmodele

Actualizat:

Starul din „Transporter“ s-a îndrăgostit în timp record de modelul Rosie Huntington-Whiteley, fosta iubită a lui Olivier Martinez.

Starul din „Transporter“ s-a îndrăgostit în timp record de modelul Rosie Huntington-Whiteley, fosta iubită a lui Olivier Martinez.

Jason Statham (37) şi-a scos în lume noua iubită, în vârstă de 23 de ani, pe 17 aprilie, la Festivalul Coachella, eveniment muzical cu tradiţie, unde numărul de vedete pe metru pătrat este uimitor de mare. Câteva zile mai târziu, paparazzi îl surprindeau din nou în ipostaza de bărbat îndrăgostit lulea. De data aceasta, actorul a ieşit la cumpărături cu aceeaşi Rosie, în Los Angeles. Şi nu orice fel de cumpărături! Jason şi-a răsfăţat iubita mai tânără cu 15 ani, oferindu-i un cadou de preţ de la un celebru magazin de bijuterii.

Toate indiciile arată că ar fi vorba de o dragoste fulgerătoare, cel puţin pentru Jason, care la începutul lui aprilie forma încă un cuplu stabil cu o femeie pe nume Alex Zosman. Actorul pare să fi şters cu buretele relaţia ce a durat un an şi jumătate în clipa în care a întâlnit-o pe Rosie cea cu vino-ncoa’. La rândul ei, frumoasa care face parte din selecta echipă Victoria’s Secret s-a recuperat uimitor după despărţirea de Olivier Martinez, din martie. De altfel, dragostea lor n-a durat decât patru luni. Aşa se face că, în aceeaşi lună, Rosie şi Jason au fost reperaţi pentru prima dată împreună în clubul londonez Brompton, alături de câţiva prieteni şi o sticlă de votcă. Încă de atunci foarte apropiaţi, cei doi au petrecut întreaga noapte dansând.

Slăbiciunea lui Jason pentru femeile cu dimensiuni de manechin şi-a spus încă o dată cuvântul. Înainte de-a forma un cuplu cu Zosman, el era cunoscut pentru relaţiile sale stabile cu două femei din lumea modellingului ((a fost şapte ani cu modelul Kelly Brook şi doi ani cu manechinul Sophie Monk). Asta poate şi pentru că, în tinereţe, Statham a fost la rândul său model, în ciuda înălţimii de doar 1,78 metri.

Ambiţioasă şi versată, Huntington pare să aibă o strategie evidentă pentru a se lansa la Hollywood. După o legătură de doi ani cu Tyrone, fiul lui Ronnie Wood (celebrul component al formaţiei The Rolling Stones), ea s-a reorientat spre actori şi nu s-a sfiit să declare că visează să devină noua Ursula Andress. Mai mult, modelul spune că îşi doreşte să joace rolul iubitei lui James Bond. Oare Jason este pentru ea doar o etapă în drumul său spre cucerirea Cetăţii Filmului?

Nu e uşă de biserică

Dacă Statham este adeptul relaţiilor de durată, Rosie pare destul de imprevizibilă. Supranumele de „noua Kate Moss“ i-a fost parcă predestinat, în 2008 pierzând contractul cu Burberry după ce-a fost fotografiată drogându-se. A fost aşadar implicată într-un scandal aproape identic cu cel stârnit în 2005 de adevărata Kate Moss. Vinovat pentru greşeala lui Rosie a fost iubitul ei de-atunci, Tyrone Wood (îi poţi vedea în a doua fotografie, pe vremea când mai formau un cuplu).

Foto: EPA



Recente pe Ok! Magazine

Diana Munteanu (4) jpg
Audrey Hepburn, Profimedia (2) jpg
Cățeluș salvat, Instagram Roman Camacho png
Vatican, călugăriță  foto   Pixabay, GettyImages jpg
Penélope Cruz, GettyImages 2283206414 jpg
Reese Witherspoon, Profimedia (2) jpg
Ana de Armas se distrează în vacanță   FOTO Instagram (1) jpg
James Bond Pierce Brosnan   GettyImages 1146554 jpg
Faye Dunaway, Warren Beatty  foto   profimedia 0971833589 jpg
Magic Mike Manganiello jpeg
FotoJet (73) jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233784 jpg
Rebel Wilson   Instagram (6) jpg
Ben Affleck foto profimedia jpg
Motanul Larry la Trooping the Colour   Instagram jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233470 jpg
FotoJet (72) jpg
Keir Starmer și soția lui, Victoria   GettyImages 2282725198 jpg