Iulia Albu îi critică pe influenceri: Instagramul este o unealtă pentru a influenţa oamenii să facă şi alte lucruri, decât să cumpere două perechi de chiloţi

Actualizat:
1 iulia jpg jpeg

Iulia Albu îi critică pe influnceri: Instagramul este o unealtă foarte importantă pentru a influenţa oamenii să facă şi alte lucruri decât să cumpere două perechi de chiloţi şi o cremă pentru faţă

A pus la zid persoanele publice pentru modul în care se îmbracă. Acum, Iulia Albu scoate artileria grea împotriva  influencerilor.  Criticul de modă consideră că pe Instagram pot fi promovate şi lucruri interesante.

“Foarte mulţi oameni cred că Instagramul este doar despre a te preface că ciocneşti un pahar cu şampanie sau de a-ţi aplica Face App (n.r. – o aplicaţie care modifică trăsăturile feţei) pe o fotografie şi a încerca să pari o zână din poveşti, când tu nu ai nici manichiura făcută. Am văzut. Doamne fereşte să vă întâlniţi pe stradă cu majoritatea persoanelor care se consideră influenceri. Cred că ar trebui să le numim influenceuze pentru că există influenceri şi influenceuze. Aşa cum există creatori sau designeri şi createuze”, a spus Iulia Albu pentru Libertatea.

Designerul crede că selecţia ţine doar de public. “Consider că Instagramul este o unealtă foarte importantă pentru a influenţa oamenii să facă şi alte lucruri decât să cumpere două perechi de chiloţi şi o cremă pentru faţă. Dar bineînţeles nu consider că lucrurile se vor schimba radical, în momentul ăsta, doar prin faptul că 5 influenceri fac lucrurile diferit. Important e ca cei care contează să facă lucrurile la un nivel care să fie inspiraţional pentru cei care îi urmăresc”, adaugă criticul de modă.



Recente pe Ok! Magazine

Alexandra Stan mai are puțin și naște   FOTO Instagram jpg
Emmanuel Macron și Brigitte Macron la dineul de stat pentru Regele Rama X al Thailandei   profimedia 1113423130 jpg
reclamă înghețată  foto   Profimedia jpg
POZA V2 GENERALA MICUTZU png
Corina Caragea 2026   FOTO Facebook (1) jpg
Alexandru Ciucu 2026   FOTO Sorin Stana, OK Romania (1) jpg
Diana Munteanu (4) jpg
Audrey Hepburn, Profimedia (2) jpg
Cățeluș salvat, Instagram Roman Camacho png
Vatican, călugăriță  foto   Pixabay, GettyImages jpg
Penélope Cruz, GettyImages 2283206414 jpg
Reese Witherspoon, Profimedia (2) jpg
Ana de Armas se distrează în vacanță   FOTO Instagram (1) jpg
James Bond Pierce Brosnan   GettyImages 1146554 jpg
Faye Dunaway, Warren Beatty  foto   profimedia 0971833589 jpg
Magic Mike Manganiello jpeg
FotoJet (73) jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233784 jpg