Alexandra Dinu, apariţie spectaculoasă la Festivalul de Film de la Veneţia

Actualizat:
Loving Pablo Premiere   74th Venice Film Festival jpeg

Ea este românca care a apărut pe covorul roşu de la Festivalul de Film de la Veneţia, alături de mari staruri de la Hollywood. De doi ani locuieşte în Los Angeles, oraşul în care s-a mutat cu gândul să îşi încerce norocul la Hollywood, iar acum actriţa Alexandra Dinu, fosta soţie a lui Adrian Mutu, revine în atenţia publică la cel mai mare festival de film din Italia.

Le-a eclipsat chiar şi pe marile actriţe de la Hollywood.

Cu o apariţie impecabilă şi cu noi proiecte de succes, Alexandra a participat miercui seara la premiera filmului “Loving Pablo”, un film în care joacă Penelope Cruz, dar şi soţul său, Javier Barde. Iar românca a impresionat prin frumuseţea sa, dar şi prin ţinuta extrem de sexy pe care a purtat-o. Pentru Festivalul de Film de la Veneţia, Alexandra, mama lui Mario Mutu, a îmbrăcat o rochie neagră din dantelă semitransparentă care i-am lăsat la vedere body-ul negru purtat pe dedesubt. Creaţia  a venit ca turnată pe trupul atletic al actriţei şi a fost semnată de un designer italian, Alberta Ferretti, şi accesorizată cu bijuterii Pasquale Bruni.

Alături de Jeffrey Greenstein, unul dintre producătorii “Loving Pablo”.

Alexandra s-a fotografiat pe covorul roşu alături de Jeffrey Greenstein, unul dintre producătorii filmului “Loving Pablo”, dar şi alături de nutriţionistul italian Gianluca Mech, iar imaginile sunt de-a dreptul superbe.

Alături de Gianluca Mech.

Revenirea în lumina reflectoarelor are loc la doar câteva luni înainte de premierea internaţională a filmului “Bullet Head”, în care actriţa joacă alături de Adrien Brody, Antonio Banderas şi John Malkovich, fiind de asemenea şi primul proiect de la Hollywood în care este implicată, jucând rolul principal feminin.

Rochia semitransparentă i-a pus în valoare corpul tras prin inel.

Iar succesul ei nu se opreşte aici, căci în 2018, Alexandra Dinu va putea fi văzută şi în thriller-ul “Final Score”, în care joacă rolul principal alături de unul dintre cei mai iubiţi actori de la Hollywood, Pierce Brosnan.

Foto: Getty Images



Recente pe Ok! Magazine

Alexandra Căpitănescu, Eurovision, Profimedia (3) jpg
Joan Collins, profimedia 1098870657 jpg
Victoria Swarovski la Eurovision 2026   Instagram 11 jpg
 De obicei, pe un concert de 45 de minute, Mihai Trăistariu încasează 1500 de euro
vedete la cannes getty images jpg
Gillian Anderson pe covorul roșu de la Cannes   GettyImages 2276081925 jpg
Iulia Vântur pe covorul roșu de la Cannes   FOTO capturi Instagram jpg
Demi Moore, GettyImages (16) jpg
Pam Grier, Profimedia (2) jpg
Sabrina Carpenter  foto   profimedia 1036749425 jpg
FotoJet (66) jpg
Cannes 2 jpg
Alexandra Căpitănescu   FOTO Dana Marin mare1 jpg
iepurași Playboy  foto   Profimedia jpg
George și Amal Clooney, invitații Regelui,  Profimedia (1) jpg
Andreea Gherasim, Bianca Brad, Sabina Iosub invitate la garden party la Palatul Elisabeta (1) jpg
andreea sandel balan  jpg
faraon  foto   profimedia 0418508554 jpg