Andy Constantin, la revenirea în ţară de la "Survivor": "M-am trezit ca într-un film de groază" VIDEO

Actualizat:
1 andy constantin revenirea in tara coronavirus survivor republica dominicana jpg jpeg

Reîntors după experienţa din Republica Dominicană, fosta ispită de la "Insula iubirii" a crezut, iniţial, că e vorba despre o farsă.

Ei bine, nu! După două luni de izolare pe Insula Războinicilor, Andy Constantin a aflat şi el, în sfârşit, ce se petrece în lume. Iar şocul a fost unul puternic.

Invitat în emisiunea "Fan Arena" de la Kanal D, unde Cosmin Cernat dezbate temele din "Survivor România", Andy Constantin a povestit care au fost emoţiile care l-au cuprins la revenirea în ţară.

"Sincer, m-am trezit ca într-un film de groază. Prima oară când mi s-a spus de acest virus, am crezut că e o glumă, că mi se face o farsă. Dar am aterizat chiar în mijlocul acţiunii sau, cum se întâmplă acum pe stradă, în mijlocul ne-acţiunii, pentru că nu e picior de om pe stradă. Dintr-o junglă mai mică am ajuns într-o junglă mai mare", i-a povestit Andy Constantin lui Cosmin Cernat.

"Mi-am dorit să mă duc cât mai repede acasă la părinţii mei, să-i ţin în braţe, iar după aceea revenirea a decurs mult mai uşor. Am avut 2-3 zile de linişte acolo, acasă la ai mei. Acum, în Bucureşti, la fel e, linişte. Încă nu e cotidianul acela pe care l-am lăsat. Pe mine, unul, m-a făcut doar să fiu mai precaut. Am în continuare acelaşi stil de viaţă, încerc să fiu cât mai sănătos, mănânc cât mai sănătos. Acum mă antrenez acasă, ca toţi ceilalţi, alerg prin parc...", a mai explicat el cum priveşte situaţia.

Ce a mâncat Andy prima oară după "Survivor"? "Le-am spus să-mi facă sarmale, salată de boef, icre... Am dat în toate, prăjituri, tot ce se poate, nu am ratat absolut nimic din meniu", a povestit zâmbind fostul concurent.

De altfel, Andy Constantin s-a întors din Republica Dominicană mai slab cu vreo două numere la haine. "Când m-am privit în oglindă, mi-am zis: "Cine e omul ăsta?". Eram ca Tom Hanks în "Naufragiatul" şi după două luni nu-mi mai recunoşteam chipul. Sincer, a fost un şoc. Parcă am mai îmbătrânit, parcă de-o viaţă am trăit în junglă şi acum renasc. (...) Rămâi interzis când vezi că înoţi într-un sacou sau să intri într-un sacou care ţi-era mic, nu-ţi încăpeau braţele... Şi te gândeşti că au fost doar două luni, dar două luni foarte drastice, foarte severe şi corpul are nevoie de o lună să se adapteze, după care devine foarte perfomant în mediul acela."

Iată ce a mai spus Andy Constantin la "Fan Arena":



Recente pe Ok! Magazine

Vedeta din Jurassic Park Sam Neill a învins cancerul, Profimedia (4) jpg
Casa Albă, Donald Trump  foto   profimedia 1095249967 jpg
Buclele blonde au devenit sinonime cu Marilyn Monroe  jpeg
FotoJet (73) jpg
Ionela Năstase   Facebook 3 jpg
Melania Trump, Ivanka Trump  foto   Profimedia jpg
Cristina Bâtlan 3 jpg
Melanie Griffith și Antonio Banderas   GettyImages 154488464 jpg
George și Amal Clooney, Profimedia (5) jpg
Charles, Camilla, Trump SUA 2026, Profimedia (4) jpg
bărbat și femeie în anii 70  foto   profimedia 0896515473 jpg
2 frank sinatra profimedia 0051142512 jpg jpeg
Melania Trump  foto   profimedia 1094412540 jpg
Atentat la viața lui Donald Trump în același loc cu Ronald Reagan  Profimedia, Getty Images jpg
David Hasselhoff, profimedia 0140384089 jpg
FotoJet (71) jpg
Vedeta Familiei juriu jpg
Charlize Theron, Profimedia (5) jpg