Antonio Banderas a avut o tumoare benignă

27 mai, 2011

Actorul spaniol a dezvăluit că a avut o tumoare la spate, într-un interviu publicat de revista italiană 'OK, la Salute prima di tutto'.

Actorul spaniol a dezvăluit că a avut o tumoare la spate, într-un interviu publicat de revista italiană 'OK, la Salute prima di tutto'.

Protagonistul celui mai recent film al lui Pedro Almodovar, „La piel que habito“, care a fost prezentat la Cannes, a povestit că, într-o zi, după ce a făcut duş, şi-a atins spatele în timp ce se ştergea şi i s-a părut că avea o umflătură ciudată. Imediat s-a dus la medic să vadă despre ce era vorba. „După două zile de la consultaţie, mă aflam deja în sala de operaţii pentru extragerea neoplaziei“, a adăugat actorul. Biopsia a arătat că era vorba de o tumoare benignă, deşi era mare, după cum i-a spus chirurgul.

Antonio Banderas a încheiat cu un sfat: „Fi-ţi atenţi la corpul vostru. Palpaţi-vă şi, dacă aveţi îndoieli, daţi fuga la medic. Un consult făcut la timp vă poate salva viaţa“.

Foto: Northfoto



Recente pe Ok! Magazine

Demi Moore și Ashton Kutcher  foto   Profimedia jpg
Leyah 1 jpg
Michael Douglas, Catherine Zeta Jones, Carys Zeta Douglas  jpg
John F  Kennedy Jr  Trump, profimedia 1039519373 jpg
Freddie Mercury  foto   Profimedia jpg
Prințul William  foto   profimedia 0972294674 jpg
Armie Hammer  foto   profimedia 0555075731 jpg
foto facebook catalin maruta png
bianca brad mama webp
Dan Negru la Jocul Cuvintelor jpg
9 sarah jessica parker si chris noth 3 jpg jpeg
Kate Middleton și Jennifer Lawrence foto profimedia jpg
catalin maruta instagram jpg
Jennifer Lopez, profimedia 1065399964 jpg
Pamela Anderson foto profimedia 1065428339 (3) jpg
david victoria beckham son brooklyn t jpeg
Banner Sofia Vicoveanca
Timothée Chalamet și Kylie Jenner, GettyImages (1) jpg