Boris Johnson a fost externat. Decizia luată la ieşirea din spital de premierul britanic

Actualizat:
1 boris jpg jpeg

 Prim-ministrul Marii Britanii a fost externat şi îşi va continua recuperarea la reşedinţa sa de la ţară. 

Boris Johnson a fost diagnosticat în urmă cu zece zile cu coronavirus şi dus la spitalul St. Thomas. Atunci când starea i s-a înrăutăţit, Johnson a fost mutat la secţia de terapie intensivă, unde a petrecut trei zile. Acum pericolul a trecut.

"La sfatul echipei sale medicale, premierul nu va reveni imediat la serviciu, ci îşi va continua recuperarea în reşedinţa din Chequers. El doreşte să mulţumească tuturor celor de la St Thomas pentru îngrijirile pe care le-a primit.Toate gândurile sale se îndreaptă către cei afectaţi de această boală”, a anunţat Downing Street.

Johnson a mulţumit personalului medical, dar şi-a îndreptat atenţia în mod special către două asistente, Jenny din Noua Zeelandă şi Luis din Portugalia .  „Au stat lângă patul meu timp de 48 de ore, când lucrurile puteau să o ia în orice direcţie. Este greu să găsesc cuvintele cu care să-mi exprim recunoştinţa”, a spus premierul britanic.



Recente pe Ok! Magazine

Cățeluș salvat, Instagram Roman Camacho png
Vatican, călugăriță  foto   Pixabay, GettyImages jpg
Penélope Cruz, GettyImages 2283206414 jpg
Reese Witherspoon, Profimedia (2) jpg
Ana de Armas se distrează în vacanță   FOTO Instagram (1) jpg
James Bond Pierce Brosnan   GettyImages 1146554 jpg
Faye Dunaway, Warren Beatty  foto   profimedia 0971833589 jpg
Magic Mike Manganiello jpeg
FotoJet (73) jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233784 jpg
Rebel Wilson   Instagram (6) jpg
Ben Affleck foto profimedia jpg
Motanul Larry la Trooping the Colour   Instagram jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233470 jpg
FotoJet (72) jpg
Keir Starmer și soția lui, Victoria   GettyImages 2282725198 jpg
Prietenii tăi  foto   Getty jpg
Ileana Lazariuc foto Vlad Andrei pentru Kultho jpg