Brigitte Macron, ţinută chic la petrecerea aniversară a casei de modă Dior

Actualizat:
bernard arnault & Brigitte Macron are seen at the Christian Dior 70th Anniversary Party in Paris jpeg

Ne-a obişnuit cu un stil vestimentar nonconformist, unii ar spune nepotrivit pentru vârsta ei, cu fuste scurte şi mulate, dar iată că Prima Doamnă a Franţei a fost extrem de elegantă şi rafinată la o petrecere în Paris.

A ales un look monocrom pentru acest eveniment.

Ieri, casa de modă Dior a împlinit 70 de ani de existentă şi a pregătit o petrecere la care au participat o mulţime de vedete, de la actriţe şi modele, la cântăreţe şi chiar Prima Doamnă a Franţei. Brigitte Macron, 64 de ani, a apărut într-un ansamblu office, cu pantaloni negri şi un sacou interesant, dar şi cu nişte accesorii care au atras atenţia.

Alături de Bernard Arnault, la prezentarea de modă Dior.

Este una dintre cele mai controversate soţii de preşedinţi, dar şi una dintre cele mai curajoase şi mai elegante femei din peisajul politic. Brigitte nu a dezamăgit, mai ales că a fost prezentă la un eveniment cu ştaif, la care felul în  care s-a îmbrăcat a contat enorm, fiind o petrecere fashion. S-a alăturat celorlalţi invitaţi de la Dior Haute Couture Party din Paris, alegând să poarte o ţinută cu influenţe masculine, cu un sacou gri cu interţii de negru, supradimensionat, cu accente moderne, peste o cămaşă alb imaculat. A îmbinat aceste două piese cu o pereche de pantaloni negri, accesorizată cu pantofi stiletto din piele de şarpe în degrade şi o poşetă micuţă de un gri metalizat.

Doamna Macron a fost printre oaspeţii de seamă de la evenimentul din Paris.

Foto: Splash News



Recente pe Ok! Magazine

Camelia Șucu, alături de Prințul Albert și Prințesa Charlene la Balul Crucii Roșii de la Monaco   FOTO Facebook (2) jpg
Andreea Marin   FOTO Alex Gâlmeanu pentru Secret Nipple (1) jpg
Murat Yakin, antrenorul Elveției, Profimedia (1) jpg
ElaC1 jpg
Carmen Electra din nou în Playboy (2) jpg
cabral instagram jpg
3 paulina porizkova jpg jpeg
FotoJet (86) jpg
FotoJet (83) jpg
thylane blondeau instagram jpg
Andreea Bănică (2) jpg
Mirabela Grădinaru și Nicușor Dan la Palatul Elysee, iulie 2026   FOTO Administrația Prezidențială (3) jpg
FotoJet (82) jpg
FotoJet (80) jpg
Elvis  foto   profimedia 0675135032 jpg
angela similea 12 jpg jpeg
mari jpg
1 bonnie tyler shutterstock 98898728 jpg jpeg