Câştigătorii de la Eurovision refuză să mai cânte pentru Rusia. Decizia luată de trupa italiană Maneskin: "Suntem devastaţi de suferinţele poporului ucrainean"

Actualizat:
1 italia5 jpg jpeg

Războiul din Ucraina i-a determinat sp sancţioneze dur Rusia!

Trupa rock italiană Maneskin, care a câştigat anul trecut concursul Eurovision, renunţă să mai meargă  în Rusia. Formaţia va demara un turneu mondial în următoarea perioadă.

Maneskin a devenit un adevărat fenomen muzical după ce a deschis concertele legendarei formaţii The Rolling Stones. Turneul va începe pe 31 octombrie la Seattle. Membrii trupei vor ajunge anul viitor şi în Spania Ei vor concerta la Barcelona, la Palau Saint Jordi, pe 11 aprilie, "Suntem devastaţi de suferinţele poporului ucrainean şi vrem să ne arătăm solidaritatea totală. Din cauza deciziilor luate de cei care se află la putere, care curmă viaţa unor civili nevinovaţi, nu vom concerta în Rusia", a anunţat grupul format din Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi şiy Ethan Torchio.



Recente pe Ok! Magazine

demi moore la cannes colaj jpg
Alexandra Căpitănescu, Eurovision, Profimedia (3) jpg
Joan Collins, profimedia 1098870657 jpg
Victoria Swarovski la Eurovision 2026   Instagram 11 jpg
 De obicei, pe un concert de 45 de minute, Mihai Trăistariu încasează 1500 de euro
vedete la cannes getty images jpg
Gillian Anderson pe covorul roșu de la Cannes   GettyImages 2276081925 jpg
Iulia Vântur pe covorul roșu de la Cannes   FOTO capturi Instagram jpg
Demi Moore, GettyImages (16) jpg
Pam Grier, Profimedia (2) jpg
Sabrina Carpenter  foto   profimedia 1036749425 jpg
FotoJet (66) jpg
Cannes 2 jpg
Alexandra Căpitănescu   FOTO Dana Marin mare1 jpg
iepurași Playboy  foto   Profimedia jpg
George și Amal Clooney, invitații Regelui,  Profimedia (1) jpg
Andreea Gherasim, Bianca Brad, Sabina Iosub invitate la garden party la Palatul Elisabeta (1) jpg
andreea sandel balan  jpg