Dezvăluiri şocante despre Ava Gardner

Actualizat:
398932 10150832242855086 2003156490 n jpeg

O autobiografie considerată „explozivă“, în care celebra actriţă a vechiului Hollywood a făcut o serie de dezvăluiri şocante despre viaţa ei privată, vorbind despre sex, alcool şi mariajele sale.

O autobiografie considerată „explozivă“, în care celebra actriţă a vechiului Hollywood a făcut o serie de dezvăluiri şocante despre viaţa ei privată, vorbind despre sex, alcool şi mariajele sale, ce va fi publicată pe 3 iulie.

Una dintre marile frumuseţi de la Hollywood ajunsese să trăiască singură, după cele trei căsătorii eşuate – mariaje care au şi ruinat-o financiar.

Era anul 1988, când Ava Gardner a decis să-şi publice memoriile, aşa că l-a angajat pe jurnalistul britanic Peter Evans să conducă interviurile, pe baza cărora urma să apară autobiografia. Ulterior, actriţa -a răzgândit şi a decis ca memoriile ei să nu fie publicate - permiţându-i totuşi lui Peter Evans să publice cartea după moartea ei.

Dar nici după dramaticul an 1990, când Ava moare de pneumonie, la vârsta de 67 de ani, Peter Evans nu reuşeşte să publice volumul, pe care l-a intitulat "Ava Gardner: The Secret Conversations".

Anul trecut, după moartea jurnalistului britanic, o editură decide că această carte trebuie să vadă lumina tiparului, aşa că, pentru prima dată, secretele actriţei vor fi scoase la iveală.

Editorii promit că, la lansare, vom avea parte de multe informaţii suculente, cum ar fi faptul că actriţa era virgină atunci când s-a căsătorit cu Mickey Rooney, în 1942, la vârsta de 19 ani, ori că motivul divorţului lor, la un an de la nuntă, a fost faptul că soţul ei o înşelase în locuinţa cuplului, în timp ce ea se afla la spital, unde fusese operată de apendicită.

image

Ava Gardner a avut apoi o altă căsătorie, tot scurtă, cu muzicianul Artie Shaw, pe care l-a descris ca fiind "tot un fel de bătăuş".

image

Însă dezvăluirile ei despre Frank Sinatra, care i-a devenit cel de-al treilea soţ, s-au dovedit a fi cele mai şocante.

Vorbind despre prima lor întâlnire – o plimbare nocturnă, în stare de ebritate, prin Palm Springs, în California –, actriţa a spus că Frank Sinatra "a tras cu pistolul în semafoare şi în ferestrele unor magazine", cu o armă de calibrul 38.

image

În timp ce avea o relaţie cu Sinatra, Ava Gardner a început o aventură cu actorul Robert Mitchum, care era căsătorit.

Atunci când Mitchum a aflat că Ava avea o relaţie cu Sinatra, a pus capăt acelei aventuri, spre dezamăgirea actriţei: "Eram înnebunită după el", mărturisea artista. "Mi-a spus: «dacă te baţi cu el (Sinatra), el nu se va opri până când unul dintre cei doi va muri». Nu voia să fie el acela care va muri", a adăugat Ava Gardner.

image

Ava Gardner s-a căsătorit în cele din urmă cu Frank Sinatra, în 1951, însă mariajul lor, care a durat şase ani şi în timpul căruia actriţa a făcut două avorturi, nu a fost unul fericit: "A fost o căsătorie plină de certuri, consum de alcool şi bătăi".

image

Volumul

va fi publicat în Statele Unite pe 3 iulie.

image

Foto: pagina oficială



Recente pe Ok! Magazine

dare to shine 3 jpg
Rupert Everett și Natasha Richardson   Getty Images, Profimedia jpg
banner carmen bruma jpg
Andreea Marin, strălucitoare aseară la prezentarea de modă Elena Perseil  Ce vedete au urcat pe podium!
Michelle Pfeiffer,  profimedia 1107197315 jpg
Dua Lipa și Callum Turner sunt, oficial, căsătoriți, Foto Ray Collins (3) jpg
Alessandra Stoicescu si Sara foto OK Magazine Sorin Stana jpg
Nadia Comăneci, Bart Conner cu Andreea Răducan și Monica Roșu   FOTO Facebook jpg
Pamela Anderson și Tom Cruise Getty Images jpg
mame la 50 de ani  jpg
Sanda Țăranu a murit   FOTO TVR Cultural jpg
Heidi Klum, GettyImages (7) jpg
soldat roman din serialul Spartacus House of Ashur   profimedia 1061591904 jpg
Emma Morano, Profimedia (2) jpg
Jennifer Lopez, premiera Office Romance, Profimedia (1) jpg
FotoJet (70) jpg
Pandora Advertorial 2 jpg
Harper și David Beckham, Profimedia jpg