"Donald Trump se purta urât, iar fiica lui era o încrezută care ura oamenii săraci", povesteşte fosta colegă de şcoală a Ivankăi Trump

Actualizat:
1 ivanka 1 jpg jpeg

Lysandra Ohrstrom, care a fost apropiată de familia Trump în copilărie şi apoi în studenţie, fiind colegă de clasă cu Ivanka, face valuri cu dezvăluirile sale despre fosta familie prezidenţială

Lysandra a scris un eseu pentru Vanity Fair în care a evocat amintirile sale despre Donald Trump şi fiica lui, Ivanka. Iar descrierile ei nu sunt deloc blânde. "Donald abia dacă mă băga în seamă şi asta doar ca să mă întrebe dacă Ivanka era cea mai frumoasă sau populară fată din clasa noastră. Înainte să-mi dau seama că familia Trump nu avea niciun pic de umor, îmi amintesc că am răspuns cu sinceritate că probabil era în top 5 al celor mai frumoase fete. Donald m-a întrebat atunci confuz şi nervos: Dar cine e mai frumoasă decât Ivanka?!" Un alt episod de care şi-a amintit Lysandra are legătură cu una dintre zilele în care a mâncat la Mar-a-Lago, reşedinţa familiei Trump. "În timp ce domnul Trump a trecut salutând, fiul lui, Don Jr., mi-a furat sandwich-ul de pe farfurie. Ivanka l-a certat, dar domnul Trump i-a replicat: Nu-ţi face griji. Nici n-are nevoie să mai mănânce. Don i-a făcut o favoare." 

ivanka 2 jpg jpeg

Fetele au rămas prietene şi după ce au terminat şcoala, iar Lysandra şi-a amintit şi de conversaţiile lor despre cărţi, purtate la 20 de ani. "Ivanka îmi cerea mereu sugestii despre ce cărţi să mai citească. I-am recomandat un roman care câştigase Premiul Pulitzer în 2001, Empire Falls, al lui Richard Russo. Mi-a zis: Ly, de ce mi-ai spune să citesc o carte despre oameni săraci? De ce crezi că m-ar interesa asta vreun pic? Ivanka ura oamenii săraci. O interesau doar statutul, banii şi puterea oamenilor şi avea instinctul tatălui ei de-a călca pe cadavre pentru interesul ei". O altă amintire a Lysandrei are legătură cu discriminarea religioasă practicată în familia Trump. "Când m-am întors acasă de la facultate, Ivanka începuse relaţia cu Jared Kushner, a cărui familie era adeptă a iudaismului ortodox, aşa că atitudinea mea pro-palestiniană devenise deranjantă. Din 2007, port cu lanţ cu numele meu scris în arabă, iar Ivanka devenise din ce în ce mai iritată de acest accesoriu. Îmi spunea adesea: Urăsc chestia aia de la gâtul tău! Apoi, într-o seară, în timp ce eram la cină, s-a holbat la lănţişor şi a spus: Ce simte iubitul tău evreu când faceţi sex şi lanţul ăla îl loveşte în faţă? Cum poţi purta aşa ceva? E un lucru care urlă: Terorist!", a scris ea în eseul pentru Vanity Fair.

Foto: Twitter



Recente pe Ok! Magazine

Cannes 2 jpg
Alexandra Căpitănescu   FOTO Dana Marin mare1 jpg
iepurași Playboy  foto   Profimedia jpg
George și Amal Clooney, invitații Regelui,  Profimedia (1) jpg
Andreea Gherasim, Bianca Brad, Sabina Iosub invitate la garden party la Palatul Elisabeta (1) jpg
andreea sandel balan  jpg
faraon  foto   profimedia 0418508554 jpg
FotoJet (66) jpg
Otniela Sandu   FOTO Radu Enache (3) jpg
Îngerii lui Charlie atunci și acum foto getty images jpg
Ioan Isaiu (1) jpg
Gravidă Pixabay jpg
Angelina Jolie  Profimedia jpg
Bonnie Tyler  foto   Profimedia jpg
Marile doamne de la Gala Gopo 2026  Camelia Șucu, Adriana Trandafir, Irina Margareta Nistor jpg
Angelina Jolie la avanvremiera, Coutures, Profimedia (2) jpg
Celula lui Jeffrey Epstein in inchisoare FOTO: X @WriterPaulBond/ arhivă
Madonna, John F  Kennedy Jr  foto   Profimedia jpg