Elena Udrea, prima vacanță după ce a fost eliberată din arest. Ce destinație a ales fostul ministru al Turismului

31 iulie, 2025

Fostul politician savurează perioada la care a tânjit în atâția ani de arest: timp de calitate petrecut cu familia sa și, mai ales, cu fiica sa, singurul ei copil.

Elena Udrea în bleu jpg

În închisoare, exact la asta a visat: la clipele când va lăsa în urmă cea mai grea cumpănă a vieții și va putea fi mamă cu normă întreagă.

Blondina nu a optat pentru vreun loc exotic, ci pentru neaoșa Deltă. Concret, fostul politician a fost văzut la Sulina, în județul Tulcea.

Libertateapentrufemei.ro a aflat că Elena Udrea a fost în weekend la plimbare cu Adrian Alexandrov și fetița lor, Eva. Îmbrăcați casual cu toții, fără a ieși în vreun fel în evidență, au fost văzuți plimbându-se pe faleza din Sulina, sâmbără seara. Informația a ajuns la publicația menționată de la surse aflate la fața locului, care au zărit celebra familie la Sulina.

revederea după 3 ani dintre Elena Udrea și fiica sa, Eva Maria   captură de ecran (11) jpg

Fostul politician purta pantaloni și jachetă și se purta firesc, ca orice turist venit să se bucure în tihnă de vacanță.

Elena Udrea a fost eliberată din închisoare în urmă cu nici două săptămâni, pe 17 iulie. ”După trei ani și patru luni departe una de cealaltă, revederea ne-a copleșit. Pentru amândouă acest moment al regăsirii acasă, pe care ni l-am imaginat în fiecare zi, a părut incredibil. Dar acum, Dumnezeu ne-a adus din nou împreună și îți promit Eva că nimic nu ne va mai despărți!”, declara Elena Udrea la scurt timp după eliberare.

Fostul ministru a impresionat cu o prezență diafană la părăsirea penitenciarului Târgșor. Coafata, proaspăt vopsită blond și fără celebrul său breton, Elena Udrea radia de fericire, căci pentru eliberare s-a rugat în ultimii trei ani.

Mai spășită decât o știam, fosta blondă de la Cotroceni declara:  „Vacanța o să mi-o petrec cu Eva, înainte să înceapă clasa I, și apoi cu siguranță că îmi voi continua activitatea în mediul privat, în afacerile familiei, și să mă implic foarte mult într-o asociație non-guvernamentală pentru sprijinul reintegrării persoanelor care au fost la închisoare”.

Foto: Facebook



Recente pe Ok! Magazine

Iulia Vântur 3 jpeg
Comunicat Beach Please 4 dec (1) jpeg
Oana Ioniță și fiica sa Isabel foto OK Magazine (2) jpg
Sfântul Spiridon jpg
Andy Dick foto profimedia jpg
Shakira și fiii Shakirei, Milan și Sasha, GettyImages 2246611269 jpg
Celine Dion, Getty (7) jpg
Anna Lesko 2025   Instagram 5 jpg
Moses Martin, GettyImages 2250850599 jpg
Prințesa Beatrice la Victory Parade la Palatul Buckingham   profimedia 1026522123 jpg
Pamela Anderson și Liam Neeson foto profimedia (2) jpg
Kate Winslet, GettyImages 2249794464 jpg
FotoJet (46) jpg
Elena Băsescu vs Ileana Lazariuc la 40+   Instagram jpg
Președintele SUA, Donald Trump, și Prima Doamnă, Melania Trump, GettyImages (2) jpg
589050870 18538346716029796 3821675881395691460 n jpg
Amalia Enache cu fiica jpg
Andreea Marin, Revelion la TVR   FOTO Facebook jpg