Fac trotuarul în showbiz

28 ianuarie, 2011

În timpul interviului cu Mircea Solcanu i-am spus că nu e rău să fii homosexual. Dar că nici bine nu prea e. Băi, mi-au sărit în cap asociaţiile! Bloggeri celebri m-au depunctat. Că am dezamăgit. Că scriam bine, dar până aici. Cu astea nu te joci. Una dintre ideile tâmpe ale showbizului şi ale lumii e că, dacă eşti de acord cu

În timpul interviului cu Mircea Solcanu i-am spus că nu e rău să fii homosexual. Dar că nici bine nu prea e. Băi, mi-au sărit în cap asociaţiile! Bloggeri celebri m-au depunctat. Că am dezamăgit. Că scriam bine, dar până aici. Cu astea nu te joci. Una dintre ideile tâmpe ale showbizului şi ale lumii e că, dacă eşti de acord cu homosexualitatea, eşti deschis la minte. Acest concept e asociat ideii de sex. Când îţi permiţi orice fel de lamentaţie în zona sexualităţii, gata. Te-au proptit. Nu eşti deschis la minte.

Am făcut o dată, demult, un interviu cu Laura Andreşan, pe care l-a dat şi-n emisiunea ei. I-am explicat tinerei speranţe a sexualităţii publice că, atunci când vorbeşti doar despre sex, nu e un fel de a fi descuiat la minte, ci foarte închis. Mi-am adus aminte de asta când eram invitat într-una dintre emisiunile care-mi plac. Eram la Antena 2, la emisiunea Oanei Mareş. Vorbeam despre Vali Pungă şi aventurile sale pornografice, care se desfăşoară în paralel cu postura lui de tată. Şi la un moment dat s-a vehiculat ideea că lumea fiind mai deschisă la minte acum, nici fiul lui n-o să-l judece. Întrebarea importantă e dacă o lume plină de derapaje sexuale e o lume deschisă la minte sau dimpotrivă?

Toate fetele astea care zâmbesc dinspre tabloide au o singură carte pe care o joacă isteric. Disponibilitatea spre sex, manifestată în toate felurile. Pe principiul cu altceva n-o scoatem la capăt. Dar să ştiţi că facem sex! Păi înseamnă că sunteţi destul de deschise la minte. Că nu mai e ca pe vremuri. Şi uite aşa, celebrităţile decoltate, locale şi momentane, ajung deschise şi la şliţ, şi la bluză, şi la minte. Închei cu o replica a maestrului Horaţiu Mălăele, din interviul pe care l-am făcut pentru OK!-ul de azi: “Sunt oameni atât de proşti, încât nu sunt în stare să treacă strada. Se nasc, trăiesc şi mor pe acelaşi trotuar”. Mă gândesc că poate de aici vine expresia “a face trotuarul”. Altfel, ele foarte deschise la minte.



Recente pe Ok! Magazine

Jennifer Aniston și Angelina Jolie Getty Images jpg
Oana Ioniță și fiica sa Isabel foto OK Magazine (4) jpg
Andreea Esca, mesaj emoționant despre părinții săi   FOTO Facebook jpg
Robbie Williams  foto   profimedia 1056803212 jpg
Katy Perry Orlando Bloom Justin Trudeau colaj jpg
Amalia Năstase   FOTO Sorin Stana, OK România (2) jpg
roșu de Crăciun colaj getty profimedia jpg
Melania Trump  foto   Profimedia jpg
Nick și Rob Reiner, profimedia 1059741921 jpg
Apple Martin, Gwyneth Paltrow și Moses Martin la premiera filmului „Marty Supreme” 16 decembrie 2025, profimedia 1059812170 jpg
Jennifer Garner ia micul dejun cu Ben Affleck, Profimedia (5) jpg
Valentina Pelinel la podcatul Mom by Nicoleta Luciu   captură de ecran (10) png
Philippine Leroy Beaulieu, Lily Collins și Ashley Park, GettyImages (1) jpg
Shakira, profimedia 1057787583 jpg
Irinel botez png
Andreea Marin, urare emoționantă pentru fiica ei, Ana Violeta Bănică   FOTO captură de ecran  (1) jpg
Rob Reiner, Meg Ryan și Billy Crystal GettyImages 1136375984 jpg
FotoJet Ben (1) jpg