Fiica lui Beyoncé aruncă cu banii de la 10 ani. Blue Ivy a oferit 80.000 de dolari la o licitație

25 octombrie, 2022
Beyonce și familia, Getty (8) jpg

De mică a fost obișnuită să trăiască pe picior mare. Fiica lui Beyoncé și a lui Jay-Z a licitat senină o sumă exorbitantă pentru alții.

Aflată cu părinții săi sâmbătă seara la ”Wearable Art Gala”, Blue Ivy a participat activ și implicat la una dintre licitațiile serii. Ei bine, micuța de doar 10 ani avea un interes sentimental. Drept urmare, nu s-a dat în lături să liciteze 80.000 de dolari pentru o pereche de cercei cu diamante Lorraine Schwartz. E drept, cerceii îi aparținuseră bunicii sale, Tina Knowles, mama lui Beyoncé și una dintre co-fondatoarele Wearable Art Gala. Mama celebrei Beyoncé purtase cerceii, iar micuța și-a dorit ca ei să rămână în familie, drept urmare nu s-a sfiit să ridice cartonașul de licitație.

Din păcate, Blue Ivy nu a reușit ce și-a propus, iar cerceii au fost adjudecați ulterior de Monique Rodriguez, fondatoarea Mielle Organics, pentru suma de 105.000 de dolari.

Cerceii au fost doriți și de Quinta Brunson, care licitase până să intervină Blue Ivy, moment în care a exclamat: ”Vai, ce bogată e!”.

Părinții micuței au participat și ei la eveniment și au fost foarte eleganți. Beyoncé a făcut impresie într-o ținută Gucci, o rochie lungă neagră, albă în zona bustului și cu două stele mari și argintii în dreptul cupelor. De asemenea, pentru a ieși în evidență, Beyoncé a accesorizat ținuta cu mănuși lungi fucsia. Diva și-a purtat părul lung desfăcut, coafat în bucle largi și nu a uitat să își pună ochelari de soare în momentele în care poza glam. Soțul său a fost de asemenea elegant, cu costum negru din catifea și papion.

Se vede treaba că Blue Ivy a fost inspirată de mama sa, celebra Beyoncé, în a-și construi un stil chiar de la o vârstă fragedă. Micuța a abordat o ținută cool, formată din colanți, bocanci și geacă de blugi.

Sclipitorul eveniment ținut în Santa Monica a fost unul caritabil, menit să strângă fonduri pentru WACO Theater Center, proiectul lui Tina Knowles și a soțului său Richard Lawson.

Alte staruri care au participat la eveniment: Lupita Nyong’o, Tyler Perry, Kelly Rowland, Angela Bassett, Issa Rae, Chloe x Halle și Keke Palmer.

Jay-Z a fost declarat primul miliardar din hip-hop în 2019, iar potrivit apoi datelor Forbes, actualizate în mai 2021, rapperul ajunsese la o avere de 1,4 miliarde de dolari.

Nici Beyoncé nu e mai prejos, iar în 2009 au fost numiţi cel mai bogat cuplu de la Hollywood, cu o avere estimata la 162 milioane de dolari. Aşa că, cei doi nu sunt doar parteneri de viaţă, ci şi de business.

Celebrul cuplu are trei copii. Blue Ivy, de 10 ani, și gemenii Sir și Rumi, în vârstă de 5 ani.

Foto: Getty și Instagram



Recente pe Ok! Magazine

Jennifer Aniston și Angelina Jolie Getty Images jpg
Oana Ioniță și fiica sa Isabel foto OK Magazine (4) jpg
Andreea Esca, mesaj emoționant despre părinții săi   FOTO Facebook jpg
Robbie Williams  foto   profimedia 1056803212 jpg
Katy Perry Orlando Bloom Justin Trudeau colaj jpg
Amalia Năstase   FOTO Sorin Stana, OK România (2) jpg
roșu de Crăciun colaj getty profimedia jpg
Melania Trump  foto   Profimedia jpg
Nick și Rob Reiner, profimedia 1059741921 jpg
Apple Martin, Gwyneth Paltrow și Moses Martin la premiera filmului „Marty Supreme” 16 decembrie 2025, profimedia 1059812170 jpg
Jennifer Garner ia micul dejun cu Ben Affleck, Profimedia (5) jpg
Valentina Pelinel la podcatul Mom by Nicoleta Luciu   captură de ecran (10) png
Philippine Leroy Beaulieu, Lily Collins și Ashley Park, GettyImages (1) jpg
Shakira, profimedia 1057787583 jpg
Irinel botez png
Andreea Marin, urare emoționantă pentru fiica ei, Ana Violeta Bănică   FOTO captură de ecran  (1) jpg
Rob Reiner, Meg Ryan și Billy Crystal GettyImages 1136375984 jpg
FotoJet Ben (1) jpg