Fosta soţie a lui Harvey Weinstein rupe tăcerea: ”Am fost teribil de naivă”

11 mai, 2018
89th Annual Academy Awards   Arrivals jpeg

Atunci când poveştile despre perversiunile şi hărţuirile lui Harvey Weinstein au ieşit la iveală, o singură persoană şi-a păstrat tăcerea: tocmai soţia sa, Georgina Chapman. Acum, la jumătate de an de la anunţul decizie de divorţ, fondatoarea casei de modă ”Marchesa” găseşte puterea de a vorbi împotriva ”monstrului” de la Hollywood, cu care are doi copii.

Pe vremea când formau un cuplu: Harvey Weinstein şi Georgina Chapman

Georgina Chapman a dat un interviu sincer revistei Vogue, în care a vorbit despre perioada de după ce a aflat că soţul său forţa actriţe de la Hollywood la diverse perversiuni, în scopul de a le accepta în filmele produse de el. Georgina mărturiseşte că i-a fost greu să accepte adevărul la început, căci – în ochii ei – Harvey era soţul ei şi tatăl copiilor ei. ”A existat o parte din mine care era teribil de naivă – clar, foarte naivă. Am momente de furie, am momente de confuzie, am momente în care nu mă mai încred în nimic”, a declarat Georgina.

Georgina, care a divorţat de Harvey Weinstein acum câteva luni, mai povesteşte că odată ce a auzit toate poveştile din gura celor mai mari actriţe de la Hollywood i s-a făcut rău. ”Nu puteam să mă opresc din vomitat. Toate poveştirile s-au adunat şi eu am realizat că nu a fost un incident izolat. Şi atunci am ştiut că trebuie să fug departe de el şi să-mi scot copiii din casa aia. (...) Am momente în care plâng pentru copiii mei. Cum or să fie vieţile lor? Ce o să le spună lumea? Ei îşi iubesc tatăl. Îl iubesc. Pur şi simplu, mi se rupe sufletul de ei”, a declarat, fără perdea, Georgina.

Amintim că fondatoarea Marchesa a părăsit reşedinţa din New York, pe care o împărţea cu soţul său, şi s-a mutat în Londra, cu cei doi copii ai cuplului, India (7) şi Dashiell (5). Anunţul divorţului îl făcea în luna octombrie a anului trecut, printr-un comunicat oficial: ”Mi se rupe sufletul pentru aceste femei care au suferit o durere imensă din cauza acestor acţiuni de neiertat ale soţului meu. De aceea, am ales să-mi părăsesc soţul, copiii mei sunt prioritatea mea acum”.



Recente pe Ok! Magazine

Cindy Crawford, GettyImages (3) jpg
Planete, Pixabay (3) jpg
vedete la balul bridgerton bucurești FB  jpg
Eric Dane, GettyImages (1) jpg
Naomi Campbell  jpg
Blackpink - Facebook 5
diamant coroana Regina Elisabeta jpg
FotoJet (54) jpg
Simona și Marius Urzică (2) jpg
Tahnee Welch, talentata fiică a lui Raquel Welch, GettyImages 118807987 jpg
Jeffrey Epstein, profimedia 1060547879 jpg
Robert Duvall si Luciana Pedraza  GettyImages 854074 jpg
Monica Tatoiu la podcastul Face to Face by Bianca Drăgan   captură de ecran 01(3) png
Premiera 6 INIMI, 3 GREȘELI by Teatrul Maidan FOTO Alin Mihalache (18) jpg
Smiley, Alex Velea si Connect R   Doua vorbe n plus 2 jpeg
Cătălin Botezatu cu Loredana Groza și la Elena Boncea la The Grace and Power Gala de la Moor Park Golf Club   PR (11) jpg
Calul de Fox, Pixabay png
Kim Jong un cu fiica sa, Kim Ju ae   profimedia 0978300903 jpg