George Vintilă, aşa cum nu a mai fost văzut de ani de zile! Ce a făcut în weekend?

Actualizat:
George Vintila jpeg

Oraşul Sinaia a găzduit, în weekendul recent încheiat, cea de-a 5-a etapă a Campionatui Naţional de Viteză în Coastă, iar marea surpriză a fost revenirea pe pista de traseu montan, după o absenţă de cinci ani, a lui George Vintilă.

image

Celebrul om de radio şi televiziune a fost invitat de pilotul Sorin Ghişoi, multiplu campion naţional la competiţiile de viteză, să-i fie iniţial copilot, după care au schimbat rolurile.

George Vintilă nu a fost însă la prima experienţă plină de adrenalină. În trecut, el a urcat pe podium de mai multe ori la competiţiile de viteză în coastă. De această dată, vedeta a condus prima maşină electrică de curse, un Golf GTI care aparţine echipei Kaufland E-Rally Team.

„Îmi place de ea, bestia asta mică nu face niciun fel zgomot, vine aşa, tiptil-tiptil, şi nu se aud decât cauciucurile pe probă în sus, dar are o forţă incredibilă şi se încarcă singură în mers. Se pare că tehnologia face paşi imenşi pe măsură ce timpul trece, iar noi tot ce trebuie să facem este să ţinem pasul cu ea. Felicitări celor care au venit cu această idee green“, a spus George Vintilă.



Recente pe Ok! Magazine

Andreea Marin   FOTO Alex Gâlmeanu pentru Secret Nipple (1) jpg
Murat Yakin, antrenorul Elveției, Profimedia (1) jpg
ElaC1 jpg
Carmen Electra din nou în Playboy (2) jpg
cabral instagram jpg
3 paulina porizkova jpg jpeg
FotoJet (86) jpg
FotoJet (83) jpg
thylane blondeau instagram jpg
Andreea Bănică (2) jpg
Mirabela Grădinaru și Nicușor Dan la Palatul Elysee, iulie 2026   FOTO Administrația Prezidențială (3) jpg
FotoJet (82) jpg
FotoJet (80) jpg
Elvis  foto   profimedia 0675135032 jpg
angela similea 12 jpg jpeg
mari jpg
1 bonnie tyler shutterstock 98898728 jpg jpeg
Anne Hathaway, GettyImages (2) jpg