Îl mai ştii pe Florin Răduţă, câştigătorul "X Factor" din 2015? Uite ce face acum FOTO&VIDEO

Actualizat:
Florin Raduta X Factor 2015 jpeg

Protejatul lui Ştefan Bănică Jr. de la "X Factor" are un look nou şi se relansează în muzică.

image

Florin Răduţă, elevul lui Ştefan Bănică de la "X Factor" şi câştigătorul premiului cel mare din 2015, revine în atenţia fanilor cu un nou videoclip fierbinte şi o piesă pe care îi va lăsa pe mulţi muţi de uimire. Florin Răduţa s-a întors după un an de pauză cu forţe proaspete, iar tânărul are multe de spus.

În 2015 era desemnat solistul cu factorul X şi câştiga premiul cel mare în valoare de 100.000 de euro. Despre Florin Răduţă (24) se poate spune că e exemplul perfect al omului care, dacă îşi propune ceva şi munceşte mult, poate să facă lucruri măreţe. Deşi a luat o pauză de un an, Florin a făcut ce ştia el mai bine, a continuat să cânte.

“Tot ceea ce am făcut de la câştigarea concursului a fost să mă ocup neîncetat de cariera mea, din toate punctele de vedere. Absolut totul a fost realizat de mine, fără niciun ajutor”, povesteşte solistul care a lansat un nou proiect şi a lansat piesa “GOI”! la care a filmat un videoclip incitant.

“Am scris piese în diferite stări şi totul a curs foarte firesc, pentru că nu mai încercam să fiu ceea ce nu sunt. Nu era în plan să revin cu un nou proiect. Aşa s-a născut "Goi!" Tema piesei e dorinţa, obsesia şi sexul. Piesa, în esenţa sa, arată cât de vulnerabil e un bărbat în faţa unei femei! Vorbeşte despre o relaţie bazată pe plăcerile carnale şi pe dorinţa, fără implicare emoţională! În care de multe ori ne închiriem şi ultima urmă de control.  E o stare foarte reală pe care am trăit-o într-o relaţie de un an. E proiectul cel mai real şi sincer de până acum. Şi acum m-am implicat 100% în procesul de creaţie. Nimic forţat, eu în faţa pianului şi piesa a fost scrisă în 10 minute! Am luat parte la producţia piesei (alături de AntiPoem) şi de data aceasta, scenariul clipului a fost scris de mine, videoclipul a fost făcut de Claudiu Stan, omul care m-a ajutat să exprim ideile în imagini, cât se poate de bine. Am ştiu foarte clar ceea ce vreau să ofer! De aceea oamenii trebuie să privească dincolo de imagine, dincolo de videoclip pentru că în spatele lui există o semnificaţie. Oricât de jos cazi... întotdeauna te poţi întoarce ACASĂ. Vor urma şi alte stări, alte piese, pentru că ultimul an m-a maturizat foarte mult şi din punct de vedere personal şi mai ales, artistic. Am înţeles că totul se întâmplă cu un scop! Consider că e cea mai bună şi reală revenire a mea. M-am depăşit din toate punctele de vedere şi e proiectul de care sunt cel mai mândru şi sper că oamenii să vadă asta şi să îmbrăţişeze această nouă latură a mea”, a povestit Florin Răduţă, mândru de noua sa piesă, dar şi de videoclipul pentru care a filmat timp de 3 zile.

Foto Diana Oprişan



Recente pe Ok! Magazine

Sydney Sweeney, Instagram (2) jpg
Laura Cosoi, alături de soțul ei, Cosmin Curticăpean, și de cele 4 fiice ale lor, Rita, Vera, Aida și Lara   Instagram 2 jpg
Celine Dion a făcut marele anunț   captură de ecran (3) png
Angelina Jolie  foto   Profimedia jpg
De Niro anti Trump, Profimedia (2) jpg
Dan Capatos la Cancan Exclusiv   captură de ecran (2) png
Priscilla Presley și Sarah Ferguson foto profimedia jpg
blestemul Oscarurilor  jpg
eveniment degustare cozonaci și pască la Boutique du Pain Dorobanți jpg
Elena Cârstea la podcastul Despre femeie cu Mihaela Tatu   captură de ecran (3) png
Meryl Streep, Anne Hathaway, 2026, profimedia 1064060615 jpg
stewardesa jpeg
Jennie Garth, Shannen Doherty, Tori Spelling în Beverly Hills 90210, Profimedia (3) jpg
FotoJet (74) jpg
Melania Trump și robotul umanoid la Casa Albă   profimedia 1086194185 jpg
FotoJet (73) jpg
Elizabeth Taylor jpeg
Donald Trump și Elvis Presley jpg