Marina Almăşan, atac la Mihaela Rădulescu

18 martie, 2015

În lungul şir de comentatori ai prestaţiei juratei de la „Românii au talent“ s-a înscris şi realizatoarea de emisiuni de la TVR, care i-a criticat dansul în făină în rubrica sa din ziarul „Ring“.

În lungul şir de comentatori ai prestaţiei juratei de la „Românii au talent“ s-a înscris şi realizatoarea de emisiuni de la TVR, care i-a criticat dansul în făină în rubrica sa din ziarul „Ring“.

Marina Almăşan nu se dezice de la principiile sale şi, atunci când observă un comportament atipic în zona media, îl taxează imediat.

Sub titlul „Mihaela Snitzelberg“, Marina Almăşan a comentat momentele inedite oferite de Mihaela Rădulescu la „Românii au talent“.

„Văzând-o pe Mihaela tăvălindu-se ca un şniţel prin făina ProTV-ului, mi-a venit în minte... Zina Dumitrescu, în câteva ipostaze şocante, cu muuulţi ani în urmă. Vă amintiţi acel topless temerar, pe care-l experimentase în văzul întregii plaje de la Mamaia, ajungând a doua zi pe prima pagină în mai toate ziarele? Zina se apropia de 60 de ani şi, deşi era încă foarte frumoasă, gravitaţia fusese nemiloasă cu sânii ei. Zinei însă îi plăcea să şocheze şi era disperată să atragă privirile celor din jur. Se pare că nu mai conta cum... “, îşi începe Marina Almăşan texul din rubrica pe care o are din ziarul „Ring“, „Bombănelile Marinei“.

„Există o categorie de femei care îmbătrânesc foarte greu. Sau, mai bine zis, care sunt disperate că îmbătrânesc... Celor însă obişnuite ca o viaţă întreagă să fie admirate şi adulate de cei din jur, mai cu seamă de bărbaţi, bătrâneţea (sau să-i zicem «îmbătrânirea») le induce o accentuată stare de disperare. Oglinda le devine inamicul public numărul unu, medicul estetician - Dumnezeul lor, viaţa li se transformă într-o adevărată luptă cu anii, cu kilogramele, cu ridurile, cu orice semn pe care trecerea timpului cutează să-l aşeze pe trupul lor. Nimic rău – vor spune unii, încercând să mascheze propriile încăpăţânări de a fenta timpul. Nimic rău – voi spune şi eu, doar că, în această poveste, toate au o limită, iar limita dintre normal şi ridicol este aici extrem de discretă; poţi trece lesne dincolo fără să-ţi dai seama, devenind deodată ciuca bătăii de joc a celor care până mai ieri salivau la apariţia ta“, mai scrie vedeta postului public de televiziune, făcând referire la strădaniile Mihaelei Rădulescu de-a fi în formă şi de a-şi păstra cât mai mult timp tinereţea.

„Rămân la convingerea că, pentru o femeie frumoasă şi apetisantă, bătrâneţea e o haină greu de dus. După ce ai fost toată viaţa obişnuită să răsuceşti după tine capetele bărbaţilor, după ce te-au hrănit, decenii, complimentele venite din toate părţile, după ce ai triumfat, defilând pe podiumuri, scene sau chiar pe holurile instituţiei unde lucrezi ori aleile cartierului unde locuieşti, detronarea ta de alte preafrumoase, tinere şi proaspete poate deveni o tragedie. Reflectoarele se mută spre alte «obiective», capetele masculilor se rotesc după alte «victime», designerii se înghesuie să îmbrace alte trupuri, revistele glossy optează pentru alte «coperte», etalonul frumuseţii devine altul... Încet-încet, alimentezi «banca rezervelor». Şi, atunci, disperarea te îndeamnă spre a face orice pentru a nu-ţi părăsi poziţia privilegiată. Pentru a rămâne în atenţia celor din jur“, încearcă să-şi explice Marina Almăşan motivele care au condus-o pe Mihaela Rădulescu să facă show la „Românii au talent“.

„Cu riscul chiar de a deveni cumplit de ridicolă, îţi maltratezi trupul care începe să nu mai «ducă», îţi alegi parteneri «şocanţi», rosteşti lucruri care să agaţe cu orice preţ atenţia presei, îţi alimentezi pagina de Facebook cu fotografii în care, wow!, ce bine arăţi sau, pur şi simplu... te tăvăleşti prin făină într-un show. Cineva tot o să observe“, îşi încheie Marina Almăşan comentariul din ziarul "Ring".



Recente pe Ok! Magazine

Jennifer Aniston și Angelina Jolie Getty Images jpg
Oana Ioniță și fiica sa Isabel foto OK Magazine (4) jpg
Andreea Esca, mesaj emoționant despre părinții săi   FOTO Facebook jpg
Robbie Williams  foto   profimedia 1056803212 jpg
Katy Perry Orlando Bloom Justin Trudeau colaj jpg
Amalia Năstase   FOTO Sorin Stana, OK România (2) jpg
roșu de Crăciun colaj getty profimedia jpg
Melania Trump  foto   Profimedia jpg
Nick și Rob Reiner, profimedia 1059741921 jpg
Apple Martin, Gwyneth Paltrow și Moses Martin la premiera filmului „Marty Supreme” 16 decembrie 2025, profimedia 1059812170 jpg
Jennifer Garner ia micul dejun cu Ben Affleck, Profimedia (5) jpg
Valentina Pelinel la podcatul Mom by Nicoleta Luciu   captură de ecran (10) png
Philippine Leroy Beaulieu, Lily Collins și Ashley Park, GettyImages (1) jpg
Shakira, profimedia 1057787583 jpg
Irinel botez png
Andreea Marin, urare emoționantă pentru fiica ei, Ana Violeta Bănică   FOTO captură de ecran  (1) jpg
Rob Reiner, Meg Ryan și Billy Crystal GettyImages 1136375984 jpg
FotoJet Ben (1) jpg