Matteo, vacanţă cu iubita, în Thailanda

Actualizat:
IMG 1814 jpeg

Cântăreţul s-a întors de curând din vacanţa de 10 zile petrecută în călduroasa Thailanda, unde s-a distrat şi relaxat alături de iubita lui şi câţiva prieteni. Cântăreţul mărturiseşte că a fost foarte impresionat de noua sa experienţă asiatică şi că, de la templele, oraşele ultraaglomerate, oameni şi până la peisaje şi bucătărie, Thailanda i se pare fascinantă.

image

Artistul a îmbinat vizitarea obiectivelor turistice cu distracţiile sale favorite. Iar în topul acestora s-a aflat ”înotatul la ora 6 dimineaţa!”

image

Insula Piraţilor a fost unul dintre locurile pe care Matteo le-a găsit fascinante în experienţa sa thailandeză: ”Am intrat printr-o peşteră şerpuită şi întunecată, care la capăt avea această insulă. Era o plajă mică, înconjurată de un munte şi singura cale de acces era acel tunel întunecat. În timp ce stăteam acolo, mă gândeam: Cred că aş putea să locuiesc aici...dacă aş avea o barcă, undiţa şi internet la viteză bună :))!”,mărturiseşte Matteo.

Cântăreţul recunoaşte însă că momentele când a avut ocazia să exploreze Thailanda subacvatică l-au făcut să trăiască emoţii foarte intense: ”Am mai zis-o şi susţin în continuare: mi-aş fi dorit să am branhii! E fascinant ce vezi sub apă. Mi-a plăcut tot ce am văzut acolo. Absolut tot!”

Pentru un fan noodles şi mâncare picantă cum este Matteo, bucătăria thailandeză a fost tot ceea ce şi-a dorit şi poate un pic mai mult: ”Mie-mi place mult mâncarea picantă şi acolo am găsit-o ... ba chiar un pic mai picantă decât mă aşteptăm. Practic mi-am găsit nasul!”,spune Matteo.

O experienţă cu totul nouă pentru cântăreţ a fost şi plimbarea pe elefant: ”Mi-a fost foarte frică la început pentru că înălţimea era destul de mare. Pe lângă asta, nici nu mai văzusem în viaţa mea un elefant!”

image

Cât priveşte lucrurile pe care şi le-ar fi putut achiziţiona din Thailanda, Matteo spune că şi-a cumpărat doar ”odihnă şi ani de viaţă! M-am odihnit şi m-am relaxat cât de mult am putut, pentru că am ştiut că mă întorc în ţară, unde mă aşteaptă o perioadă cu multe lansări de piese de la Mattman Music”.

Perioada petrecută în Thailanda s-a dovedit foarte rodnica şi din punct de vedere muzical: ”M-am simţit atât de bine acolo că efectiv nu-mi mai vine să mă bag la somn! Şi aşa, într-o noapte, mi-a venit ideea să fac o piesă care se va chema Insomnie”, spune



Recente pe Ok! Magazine

Rebel Wilson   Instagram (6) jpg
Ben Affleck foto profimedia jpg
Motanul Larry la Trooping the Colour   Instagram jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233470 jpg
FotoJet (72) jpg
Keir Starmer și soția lui, Victoria   GettyImages 2282725198 jpg
Prietenii tăi  foto   Getty jpg
Ileana Lazariuc foto Vlad Andrei pentru Kultho jpg
Reginele de la Bollywood foto profimedia getty images jpg
soții Ceaușescu  foto   GettyImages 901900356(2) jpg
Calista Flockhart și Harrison Ford  foto   Profimedia jpg
Shakira sexy   FOTO Facebook 5 jpg
Dallas  foto   Profimedia jpeg
Emmanuel Macron și soția sa, Brigitte, l au invitat pe Donald Trump la Versailles, Profimedia (3) jpg
Jennifer Lopez și Brett Goldstein, Profimedia (2) jpg
Sydney Sweeney, Profimedia (2) jpg
Sergiu Celibidache, profimedia 0418277397 jpg
FotoJet (66) jpg