O mai ştii pe Adela Noriega? Uite ce face acum actriţa de telenovele

Actualizat:
aaa jpg jpeg

A jucat în „Focul iubirii“, „Amor Real“ şi „Maria Isabel“, însă de câţiva ani actriţa a părăsit luminile rampei. Iată care a fost motivul retragerii sale bruşte.

image

Era una dintre cele mai delicate prezenţe de pe ecranele din America de Sud, însă din 2008 a preferat să trăiască retrasă. După ce a avut unele probleme de sănătate, care au făcut-o să ajungă la spital, Adela Noriega a început să se teamă că ar putea avea parte de un sfârşit prematur, asemenea părinţilor săi.

Adela Amalia Noriega Mendez s-a născut în Ciudad de Mexico, Mexic, pe 24 Octombrie 1969 şi are o soră mai mare, Reyna, şi un frate mai mic, Alejandro. Tatăl ei a murit de cancer când Adela era mică, iar mama sa în 1995, tot din cauza cancerului.

image

A fost descoperită la 12 ani, când se plimba cu mama ei într-un centru comercial şi i s-a propus aă apară în câteva reclame. Pentru ca, la 15 ani, să debuteze în telenovela „Juana Iris şi Principessa“, iar mai apoi în programul de comedie „Cachun Cachun Ra Ra“.

image

În 1987 a primit rolul principal în serialul „Yesenia“, dar şi cel din „Quinceañera“, unde a jucat alături de cântăreaţa Thalía şi de Ernesto Laguardia. Doi ani mai târziu, îl are ca partener pe Eduardo Yañez, iar în 1994 semnează un contract cu Telemundo pentru serialul „Guadalupe“.

image

Anul următor ajunge în Columbia, odată cu rolul din telenovela „Maria Bonita“, pentru ca în 1997 să se întoarcă Televisa, cu „María Isabel“, alături de Fernando Carrillo – Adela nu a fost prima opţiune pentru rolul indiencei, ea înlocuind-o pe actriţa Lucero, deşi iniţial acceptase rolul, s-a retras pentru că se căsătorise recent şi a vrut să se dedice familiei sale pentru un an.

image

Au urmat „El privilegio de amar“, cu Rene Strickler şi „El Manantial“ şi „Amor Real“, cu Mauricio Islas şi Fernando Colunga. Însă după „La esposa virgen“ (2005) şi „Fuego en la sangre“ (2008), a ieşit din lumina reflectoarelor, refuzând rolul principal din serialul „Pasion“ din cauza unor probleme medicale, care au făcut-o să se teamă că, la fel ca şi părinţii săi, ar putea muri de cancer.

image image image

„Adela s-a retras din lumina reflectoarelor şi îi este teamă de ce ar putea întâmpla. Iese rar şi atunci nu stă mult la evenimentele mondene. S-a simţit prost când la un eveiment cei din jur au spus că ar fi însărcinată şi că aşteaptă un copil. Ea doar s-a îngrăşat foarte tare din cauza faptului că nu mai are activitate şi nu face prea multe. Se simte din ce în ce mai rău, nu se simte frumoasă şi crede că ofertele pe care le primeşte nu le poate duce la capăt", a povestit o sursă din apropierea actriţei.

Însă fanii nu au uitat-o pe vedeta lor preferată şi îşi doresc enorm să o revadă în telenovele. Astfel că au luat iniţiativa pe Facebook, Adela Noriega Fans All Over The World, unde au pus la cale o acţiune prin care îi îndeamnă pe toţi admiratorii Adelei Noriega să trimită o cerere la marile posturi de televiziune care produc telenovele prin care să solicite revenirea pe micile ecrane a divei mexicane.

image

În ultimele luni, Adela Noriega (46) a vrut să revină pe ecrane, însă chiar dacă participă la castinguri, nu este mulţumită de ofertele pe care le primeşte. După ce, în mai, a refuzat rolul principal în telenovela „Amor en custodia” a producătorului Nicandro Diaz pe motiv că avea alte obligaţii profesionale, acum ea a spus din nou „nu” unui nou serial, „Sueño de Amor”, regizat de Juan Osorio, anunţă tvynovelas.com/mx. Ea a dat mai multe probe şi chiar dacă părea entuziasmată de colaborare, în cele din urmă, s-a răzgândit. În aceste condiţii, Juan se va reorienta spre altă actriţă care să înterpreteze rolul principal, următoarea pe lista sa fiind Silvia Navarro.

Actriţa mexicană, care a câştigat de-a lungul carierei 7 premii TV y Novelas, este cunoscută pentru discreţia pe care o păstrează şi în ceea ce priveşte viaţa personală. După numeroase speculaţii privind relaţii pe care le-ar fi avut cu preşedintele Mexicului Carlos Salinas de Gortari sau cu actorul venezuelean Fernando Carillo, Adela Noriega a recunoscut, în 1994, că a avut o relaţie cu actorul mexican Eduardo Yañez, partenerul ei din serialele „Dulce Desafio“, „Guadalupe“ şi „Fuego en la sangre“.

image


Recente pe Ok! Magazine

Cornel Ilie foto PR jpg
Adela Popescu și Elena Gheorghe (14) jpeg
Jim Carrey 2026, GettyImages (4) jpg
Ioana Maria Moldovan pe pârtie la Predeal jpg
Proteste femei în Iran GettyImages 1684713283 jpg
FotoJet (57) jpg
Horia Brenciu   Facebook 2 jpg
Brad Pitt  foto   Shutterstock jpg
The Bridgerton, GettyImages (1) jpg
Dan Negru Jocul cuvintelor Kanal D jpeg
Donald trump   jeffrey epstein foto shutterstock jpg
Jennifer Aniston și Justin Theroux (1) jpg
FotoJet (57) jpg
Jeffrey Epstein  foto   profimedia 0248726886 jpg
Dani Oțil la podcastul Gând la gând cu Teo Trandafir   captură de ecran (2) png
Margot Robbie în The Wolf Of Wall Street  foto   profimedia 0183328758 jpg
FotoJet (56) jpg
Ethan Hawke foto profimedia (2) jpg