Oana Moșneagu și Vlad Gherman, care joacă în serialul „Lia”, au stabilit data nunții

Actualizat:

Sunt la al doilea lor film împreună, dar ce e mai important e că știu că vor să-și petreacă întreaga viață împreună.

Oana Mosneagu si Vlad Gherman au stabilit data nuntii   Instagram (6) jpg

S-au cunoscut pe platourile de filmări ale serialului „Adela” și, ceea ce a început timid, cu o ieșirea la film și la cafea, s-a transformat într-o relație care va fi oficiată la altar, anul viitor.

Oana Moșneagu și Vlad Gherman s-au logodit chiar vara aceasta, în luna august, în decorul de poveste al Palatului Mogoșoaia, în timp ce jucau în piesa medievală a lui William Shakespeare „Îmblânzirea Scorpiei”. Acolo, pe înserat, în costumele lor de epocă și în fața spectatorilor strânși în grădina de trandafiri să asiste la inedita punere în scenă, Vlad Gherman a îngenuncheat pentru a-și cere în căsătorie iubita.

„Există momente. Și există emoții. Și există momente atât de pline de emoții, încât senzația intensității lor nu se estompează în timp. Iar vinerea de 11 august a fost pentru noi una din zilele acelea care a purtat un astfel de moment. Unul pe care îl punem în sertărașul comun al celor prețioase amintiri. Și îl împărtășim cu voi”, a scris emoționat Vlad Gherman pe contul său de Instagram, unde a postat și înregistrarea video a momentului.

Și, pentru că întotdeauna după un astfel de eveniment, lumea începe să întrebe când anume va fi nunta, ei bine, Oana Moșneagu și Vlad Gherman au ales nu doar data, ci și locația unde va avea loc nunta lor: în iunie 2024, la Orangeria Iris, faimoasa locație unde și-au celebrat căsătoria și Smiley cu Gina Pistol.

Cei care i-au ajutat să se decidă au fost Ivona Nenu, cunoscută în branșă drept wedding planner-ul vedetelor, și Nicu Bocancea, faimosul florist ale cărui aranjamente florale au ajuns până la Paris.

Ivona Nenu și Nicu Bocancea, alături de viitorii miri la Orangeria Iris. FOTO: Instagram
Ivona Nenu și Nicu Bocancea, alături de viitorii miri la Orangeria Iris. FOTO: Instagram

„It’s a match! Ne-am îndrăgostit la prima vedere și s-a lăsat cu râsete, voie bună și entuziasm. Ivona a fost cupidonul întâlnirii noastre cu această superbă locație tip seră în care la anul, într-o zi de început de vară, vom dansa primul dans al vieții noastre împreună”, ne-a mai anunțat Vlad, via Instagram.

Până atunci, îi putem vedea jucând în al doilea lor film împreună, „Lia”, serialul difuzat în fiecare joi seara la Antena 1.

FOTO: Denis Raul Oros



Recente pe Ok! Magazine

Jennifer Aniston, Profimedia (1) jpg
Anatol Basarab B jpg
Bill Clinton și Jeffrey Epstein   Profimedia jpg
jeffrey epstein jpg
David Duchovny  foto   profimedia 0148424348 jpg
vedete umilite pentru fizicul lor  jpg
Christina Applegate jpeg
Tradiţii şi obiceiuri în Vinerea Mare  Ce nu ai voie să faci în Vinerea Patimilor jpeg
vedete Eva Longoria, Megan Fox  foto   Profimedia jpg
FotoJet (61) jpg
CHUANDO TAN modelul de 60 de ani Instagram jpg
Cuplu imparte plapuma - somn -pat FOTO Shutterstock
Elena Cârstea la podcastul Lucruri simple cu Horia Brenciu   captură de ecran (16) png
Sydney Sweeney, Instagram (2) jpg
Laura Cosoi, alături de soțul ei, Cosmin Curticăpean, și de cele 4 fiice ale lor, Rita, Vera, Aida și Lara   Instagram 2 jpg
Celine Dion a făcut marele anunț   captură de ecran (3) png
Angelina Jolie  foto   Profimedia jpg
De Niro anti Trump, Profimedia (2) jpg