Paula Chirilă: "Nu e exclus să mă îndrăgostesc"

10 ianuarie, 2018
Paula Chirila post divort jpeg

După divorţ, actriţa parcă radiază. Să fie din cauza unei noi iubiri? Sau ia în calcul o reconciliere cu fostul soţ? Iată ce spune.

image

Optimistă şi plină de viaţă cum o ştim, Paula Chirilă nu s-a închis în casă şi nu a rupt orice comunicare cu presa după ce a anunţat că divorţează de Marius Aciu, cu care are o fetiţă pe nume Carla. Ba chiar a venit plină de viaţă în platoul emisiunii "Agenţia VIP", unde a vorbit deschis despre viaţa post-divorţ.

"Eu sunt convinsă că va fi un an foarte mişto. Am un feeling, un vibe. Pur şi simplu, când am simţit lucrul ăsta, aşa s-a întâmplat. Nu e exclus să mă îndrăgostesc", a anunţat Paula Chirilă la Antena Stars.

"Nu s-au schimbat unele lucruri, în sensul că Marius face parte din viaţa noastră. Acum o oră-două a plecat de la noi. Avem o relaţie de dragul fetei, de dragul nostru, eu de dragul lui, el probabil de dragul meu, nu ştiu. "

Întrebată de Cristi Brancu dacă e loc de o împăcare cu fostul ei soţ, Paula Chirilă a admis că "totul e posibil în lumea asta, totul este reversibil. (...) Dar dacă el îşi va face o relaţie şi va avea pe cineva, eu în niciun caz n-o să-i pun beţe în roate. O să mă bucur efectiv, pentru că eu ţin foarte mult la el".

"El va fi permanent în viaţa ei (a fiicei, n.r.), poate să vină s-o vadă, să meargă în excursii, să plece din ţară, să se întoacă. Şi acum Marius a fost foarte deschis şi ne-a lăsat să plecăm în Anglia - am fost de Sărbători la fratele meu. (...) Marius e un om de calitate şi n-aş putea face niciodată ceva care să-i dăuneze copilului şi nu vreau nicicum să traumatizez în vreun fel copilul şi să aibă o părere greşită despre soţ, despre căsnicie, aşa cum am avut eu demult, după ce am văzut ce era în casă la ai mei."

Întrebată dacă se simte mai bine acum, de când e singură, Paula Chirilă a spus că "e ciudat, eram obişnuită să mă raportez la o chestie, "sunt măritată, nu fac asta". Tentaţii există tot timpul, că suntem oameni, privim, vedem un om frumos. (...) Dar asta e viaţa, acum sunt o femeie liberă şi încerc să mă obişnuiesc cu chestia asta."



Recente pe Ok! Magazine

Andreea Esca, mesaj emoționant despre părinții săi   FOTO Facebook jpg
Robbie Williams  foto   profimedia 1056803212 jpg
Katy Perry Orlando Bloom Justin Trudeau colaj jpg
Amalia Năstase   FOTO Sorin Stana, OK România (2) jpg
roșu de Crăciun colaj getty profimedia jpg
Melania Trump  foto   Profimedia jpg
Nick și Rob Reiner, profimedia 1059741921 jpg
Apple Martin, Gwyneth Paltrow și Moses Martin la premiera filmului „Marty Supreme” 16 decembrie 2025, profimedia 1059812170 jpg
Jennifer Garner ia micul dejun cu Ben Affleck, Profimedia (5) jpg
Valentina Pelinel la podcatul Mom by Nicoleta Luciu   captură de ecran (10) png
Philippine Leroy Beaulieu, Lily Collins și Ashley Park, GettyImages (1) jpg
Shakira, profimedia 1057787583 jpg
Irinel botez png
Andreea Marin, urare emoționantă pentru fiica ei, Ana Violeta Bănică   FOTO captură de ecran  (1) jpg
Rob Reiner, Meg Ryan și Billy Crystal GettyImages 1136375984 jpg
FotoJet Ben (1) jpg
Amal și George Clooney, Profimedia 1043240066 jpg
Katy Perry și Justin Trudeau FOTO Profimedia