Şerban Huidu vs. MM Stoica, runda a doua

Actualizat:

Cârcotaşul de la Kiss FM nu s-a arătat impresionat de reacţia lui MM Stoica şi i-a dat o replică pe blogul său personal, continuând conflictul cu susţinătorii patronului clubului Steaua.

Cârcotaşul de la Kiss FM nu s-a arătat impresionat de reacţia lui MM Stoica şi i-a dat o replică pe blogul său personal, continuând conflictul cu susţinătorii patronului clubului Steaua. Şerban Huidu, proaspăt reîntors la pupitrul radioului Kiss FM, a postat un mesaj care-i vizează atât pe Gigi Becali, cât şi pe MM Stoica, care a spus că prezentatorul nu e în măsură să-şi dea cu părerea într-o asemenea situaţie.

„Am asistat zilele acestea la o adevărata revoluţie pe net, totul legat de subiectul populist al zilei - Jiji face puşcărie şi nesimţitul ăsta de Huidu nu! La o primă vedere, sună bine şi corect! Mai puţin dacă te informezi şi vezi care e Codul penal şi dosarele inculpaţilor! Dar mai bine să preluăm «adevărul”» din tabloide! Şi atunci mulţi au luat drept adevărate aberaţiile unui terchea-berchea din galerie, care m-a acuzat că m-aş fi bucurat de vestea arestării lui Jiji şi aş fi făcut mişto pe această temă!“, şi-a început Şerban Huidu comentariul.

„Cei care mă cunosc ştiu că nu aş fi spus şi nu am spus nimic legat de acest subiect! Nu sunt ipocrit, nu era nici cazul şi nu eram nici persoana care să comentez asta! Nu am spus niciodată NIMIC despre arestarea lui Becali! Cei care deţin o înregistrare cu asta sunt poftiţi să o facă publică!“, se apără el.

„M-am uitat, în schimb, la un ipocrit de soi: Meme Stoica - cel care din «cioban opărit» nu îl scotea pe fostul său patron, cum a luat de bune aberaţiile unor neica nimeni! Amănunte aici. Unde eraţi, mă, moraliştilor, atunci şi de ce vă lăsaţi impresionaţi de lacrimile lui de crocodil vărsate acum?“, îşi interoghează Huidu contestatarii.

„Faptul că am o opinie, că răspund unor oameni ce folosesc cuvinte ca: bou, jeg, jigodie, criminal etc, nu mă transformă într-un arogant, doar că nu îmi place să mă las călcat în picioare aşa cum vă doriţi! Şi, atât cât pot, voi sta aici ca un ghimpe în coasta voastră, că m-aţi facut în toate felurile, dar nu aţi reuşit şi nici nu veţi reuşi să mă reduceţi la tăcere!“, promite el.

„Nu aş fi postat niciodată aşa ceva, dacă oamenii de la care aveam pretenţii nu m-ar fi întrebat dacă e adevărat că am spus de Jiji! Port un profund respect familiei sale, care îl suporta pe Jiji zi de zi! Dar o vorbă populară spune: rău cu rău, dar mai rău e fără rău! NU AM COMENTAT nimic legat de arestarea sa! O să spun asta până când porcii populişti care au fabricat aşa un subiect îşi vor cere scuze!“, îşi încheie Şerban Huidu expoziţiunea, completând sugestiv cu alte două remarce:

ps1: pe locuri-fiţi gata-start! Daţi drumul la injurii în înjurături!

ps2: spre deosebire de mine ( io nici nu am spus nimic şi mi s-a inventat un ditamai subiectul), marele creştin şi ipocrit de soi, Jiji s-a bucurat când am avut accidentul!



Recente pe Ok! Magazine

Georgina Rodriguez (1) jpg
Victor Hugo (1802 1885), scriitor francez, fotografie portret de tip Woodbury de Cliché Bertall, 1860 1869, profimedia 0652818418 jpg
Mihaela Radulescu a implinit 57 de ani png
Alina Puscau FOTO Instagram
Jennifer Lopez și copiii, vacanță 2026 în Italia, Foto Instagram (2) jpg
Alina Puscau la nunta Printesei Martha Louise cu Durek Verret   Instagram 2 jpg
vedetă  foto   Instagram jpg
Matt Damon și Charlize Theron Odiseea, profimedia 1118121525 jpg
cosoi jpg
Cezar Ouatu   FOTO Sorin Stana, revista OK jpg
Iuliana Tudor   Sorin Stana, OK Magazine (2) jpg
Donna Mills în 1975, profimedia 0681390580 jpg
Heidi Klum  foto   profimedia 1118270099 jpg
Iustina și Cornel de la Insula Iubirii   FOTO Antena 1 jpg
hub cultural  JPG
Eva Peron  foto   profimedia 0569918749 jpg
Ben Affleck Jennifer Garner și mama lui Chris profimedia 0880711729 jpg
Cori Gramescu, sursa foto Instagram jpg