Soţul Cristinei Rus a scăpat de arestul la domiciliu

Actualizat:
cristna rus dragos bilteanu arest jpeg

Dragoş Bîlteanu a fost arestat în decembrie, împreună cu Najib el Lakis, în dosarul DIICOT privind delapidarea SIF1 Banat-Crişana, iar ulterior instanţa a prelungit măsura preventivă, pe motiv că procuratura îi acuză de manipularea pieţei de capital şi de spălare de bani.

Anchetatorii au susţinut, la acea vreme, că soţul Cristinei Rus deţinea, împreună cu alţi acţionari, peste 25% din acţiunile SIF1, controlând, astfel, compania.

În aprilie, după luni de chin pentru întreaga sa familie, Dragoş Bîlteanu revenea din nou acasă, în braţele soţiei şi ale celor doi copii ai lor, Dragoş Jr. (5) şi Maria Cristina (1), după ce instanţa decidea trecerea lui în arest la domiciliu.

Astăzi, la trei luni de la acea decizie, afaceristul a fost pus sub control judiciar, scăpând astfel de arestul la domiciliu. Totuşi, el nu are voie să plece din Bucureşti fără acordul instanţei şi nici să ia legătura în vreun fel cu alţi inculpaţi, suspecţi sau martori din dosarul privind delapidarea SIF1 Banat-Crişana şi SIF4 Muntenia.

Oricum, e o veste bună pentru Cristina Rus, care abia acum se poate bucura de o plimbare în doi prin parc sau de o cină în oraş cu soţul ei.

image

Foto: pagina personală



Recente pe Ok! Magazine

Andreea Marin   FOTO Alex Gâlmeanu pentru Secret Nipple (1) jpg
Murat Yakin, antrenorul Elveției, Profimedia (1) jpg
ElaC1 jpg
Carmen Electra din nou în Playboy (2) jpg
cabral instagram jpg
3 paulina porizkova jpg jpeg
FotoJet (86) jpg
FotoJet (83) jpg
thylane blondeau instagram jpg
Andreea Bănică (2) jpg
Mirabela Grădinaru și Nicușor Dan la Palatul Elysee, iulie 2026   FOTO Administrația Prezidențială (3) jpg
FotoJet (82) jpg
FotoJet (80) jpg
Elvis  foto   profimedia 0675135032 jpg
angela similea 12 jpg jpeg
mari jpg
1 bonnie tyler shutterstock 98898728 jpg jpeg
Anne Hathaway, GettyImages (2) jpg