Un actor care a jucat în „Liceenii“, atac la Ştefan Bănică, după moartea Tamarei Buciuceanu: „N-a iubit-o niciodată“

Actualizat:
1 liceenii banica buciuceanu jpg jpeg

La începutul acestei luni, Tamara Buciuceanu a fost internată la Spitalul Elias, iar după două săptămâni, marea actriţă a murit, anunţul fiind făcut pe 15 octombrie.

Printre cei care au reacţionat şi au transmis condoleanţe s-a aflat, aşa cum era de aşteptat, Ştefan Bănică, actor care a jucat alături de Tamara Buciuceanu în „Liceenii“. Din păcate pentru artist, mesajul său l-a făcut pe Costin Mărculescu să reacţioneze dur, afirmând că Bănică nu a iubit-o niciodată pe marea actriţă.

3 costin marculescu stefan banica tamara buciuceanu jpg jpeg

„Nu a iubit-o niciodată şi nu l-a iubit nici pe tatăl său, marele actor Ştefan Bănică senior, care nu este la Bellu şi care e la grămadă pe o cruce cu alţii din familie, la cimitirul Reînvierea“, a scris Costin Mărculescu pe Facebook.

Costin Mărculescu a apărut şi el în „Liceenii“, acolo unde l-a interpretat pe elevul Emil, care a avut o replică memorabilă: „Tovarăşa profesoară, daţi-mi broaştele înapoi“.

2 costin marculescu liceenii jpg jpeg


Recente pe Ok! Magazine

Selena Benny png
FotoJet (63) jpg
Marius Borg, Prințesa Mette Marit, Prințul Haakon Foto Profimedia jpg
Gene Hackman și soția sa, Betsy Arakawa FOTO Profimedia
Daniel Craig, Rachel Weisz, Profimedia (3) jpg
Jennifer Lopez concert decembrie 2025 Facebook Jennifer Lopez jpg
Risvan Vlad Rusu jpg
David și Victoria Beckham, foto Instagram jpg
Daciana Sârbu povestind la Sinteza Zilei cu Mihai Gâdea la Antena 3 despre Irina Ponta   captură de ecran (8) png
FotoJet (61) jpg
Giulia Nahmany Eurovision 2026 (1) jpg
Alexandra Căpitănescu, de la Vocea României 2023 la Eurovision 2026 jpg
Selena Gomez îi sărută piciorul lui Benny Blanco, profimedia 1080031164 jpg
jeffrey epstein jpg
Charlize Theron,  GettyImages 2264685649 jpg
Donald Trump FPOTO Profimedia
FotoJet Horia jpg
Visuri la cheie (1) JPG