Vedetele de la Acasă TV îşi etalează mărţişoarele de suflet

Actualizat:

Vedetele Acasă TV întâmpină primăvara cu ghiocei, zambile, mărţişoare handmade sau clasice simboluri ale primăverii aducătoare de noroc şi-şi amintesc cu bucurie de cele mai frumoase mărţişoare primite de la colegi, prieteni, părinţi ori parteneri de viaţă.

Venirea primăverii e un motiv de bucurie pentru toată lumea şi un moment aşteptat cu multă nerăbdare. Vedetele Acasă TV întâmpină primăvara cu ghiocei, zambile, mărţişoare handmade sau clasice simboluri ale primăverii aducătoare de noroc şi-şi amintesc cu bucurie de cele mai frumoase mărţişoare primite de la colegi, prieteni, părinţi ori parteneri de viaţă. Adela Popescu are un mărţişor la care ţine foarte mult: „Am primit de la o fetiţă un mărţişor făcut de ea, o floricică croşetată. Ţin foarte mult la darurile pe care le primesc şi le păstrez pe toate“, a spus actriţa.

, spune amuzată

.

, protagonista telenovelei

, mărturiseşte că lucrurile mărunte o fac fericită, iar de 1 Martie, niciodată nu uită să-i dăruiască o floare mamei sale:

. Actriţa a descoperit câteva broşe foarte drăguţe, lucrate manual, pe care vrea să le dăruiasca cu ocazia Mărţişorului.

Pentru

, cel mai drag mărţişor este o broşă pe care i-a cumpărat-o soţul ei, Alexandru Papadopol:

.

Atât pentru Nicoleta Luciu, cât şi pentru

, mărţişorul are o semnificaţie aparte. În luna martie, Nicoleta Luciu a aflat că este însărcinată, iar pentru Elvira Deatcu cele mai frumoase mărţişoare sunt copiii ei:

, declară actriţa.

, prezentatoarea emisiunii

îşi aminteşte cu drag de un mărţisor primit de la tatăl ei, pe care l-a iubit foarte mult:

.

Anul acesta,

a primit de la iubitul ei o brăţară cu pietre semipreţioase şi un medallion în formă de delfin, tocmai de la Târgu. Mureş, de la tatăl ei:

, spune prezentatoarea

.

În luna martie,

primeşte mărţişoare lucrate manual de tatăl ei, pe care le păstrează în sertarul cu amintiri:

.

, povesteşte

, interpreta lui Cici din

.

Primăvara e anotimpul preferat al Irinei Antonie: „Am fost la Muzeul Ţăranului Român, la Târgul de Mărţişor, unde am găsit multe mărţişoare foarte frumoase şi lucruri făcute manual, mi-am luat o păpuşică şi un şnur roşu pe care îl pot purta până pe 8 martie. Prefer un mărţişor frumos şi unic, pe care să-l pot păstra decât un cadou scump“.

Foto: Acasă TV



Recente pe Ok! Magazine

Kate Hudson, apariție rară alături de fiul Ryder, Profimedia (2) jpg
Elena Cârstea în 2026 (1) jpg
FotoJet (67) jpg
Jeffrey Epstein  foto   profimedia 0248726886 jpg
WhatsApp Image 2026 03 17 at 13 41 22 (3) jpeg
Roxana Ostroveanu   Facebook jpg
Alex Velea, Smiley și Connect R la podcastul Fain și simplu al lui Mihai Morar   captură de ecran (11) png
teyana taylor oscar 2026 foto profimedia 1083458937 (1) jpg
FotoJet (66) jpg
Victoria Beckham, Brooklyn Beckham  foto   Profimedia jpg
Anna Wintour și Anne Hathaway la Oscar 2026   profimedia 1083386272 jpg
Jessie Buckley, Michael B  Jordan, GettyImages 2266736740 jpg
FotoJet (65) jpg
Cornel Ilie foto OK Magazine Sorin Stana jpg
cindy crawford gettyimages jpg
Pedro Sánchez, GettyImages (4) jpg
FotoJet (64) jpg
Jeffrey Epstein  foto   profimedia 0484321025 jpg