Vedetele preferă kiwi

9 mai, 2014

Multe dintre vedetele autohtone preferă să folosească kiwi în curele de slăbire. Gina Pistol este una dintre ele. Vedeta a declarat în repetate rânduri că este mare consumatoare a acestui fruct, care o ajută să-şi menţină

Multe dintre vedetele autohtone preferă să folosească kiwi în curele de slăbire. Gina Pistol este una dintre ele.

Vedeta a declarat în repetate rânduri că este mare consumatoare a acestui fruct, care o ajută să-şi menţină greutatea şi să fie într-o formă fizică de invidiat. Însă puţini ştiu că acest fruct este benefic şi pentru sănătatea dinţilor.

“Acest mic fruct reprezintă o excelentă sursă de vitamina C, care este importantă pentru producţia de colagen, substanţă care se află în fundaţia danturii: osul, gingiile şi ligamentele de susţinere. Lipsa vitaminei C, printre altele, duce la îmbolnăvirea gingiilor, fapt care poate conduce la pierderea dinţilor”, spune medicul implantolog Dr. Tanel Chemal.



Recente pe Ok! Magazine

Cindy Crawford, GettyImages (3) jpg
Planete, Pixabay (3) jpg
vedete la balul bridgerton bucurești FB  jpg
Eric Dane, GettyImages (1) jpg
Naomi Campbell  jpg
Blackpink - Facebook 5
diamant coroana Regina Elisabeta jpg
FotoJet (54) jpg
Simona și Marius Urzică (2) jpg
Tahnee Welch, talentata fiică a lui Raquel Welch, GettyImages 118807987 jpg
Jeffrey Epstein, profimedia 1060547879 jpg
Robert Duvall si Luciana Pedraza  GettyImages 854074 jpg
Monica Tatoiu la podcastul Face to Face by Bianca Drăgan   captură de ecran 01(3) png
Premiera 6 INIMI, 3 GREȘELI by Teatrul Maidan FOTO Alin Mihalache (18) jpg
Smiley, Alex Velea si Connect R   Doua vorbe n plus 2 jpeg
Cătălin Botezatu cu Loredana Groza și la Elena Boncea la The Grace and Power Gala de la Moor Park Golf Club   PR (11) jpg
Calul de Fox, Pixabay png
Kim Jong un cu fiica sa, Kim Ju ae   profimedia 0978300903 jpg