Whitney Houston susţine concerte şi după moarte

Actualizat:
1 profimedia 0020181405 jpg jpeg

Au trecut opt ani de când Whitney Houston şi-a găsit sfârşitul în cadă, după ce consumase un cocktail cu substanţe interzise, dar muzica ei nu poate fi uitată. În amintirea ei, fanii vor fi răsplătiţi cu câteva concerte de zile mari.

Figura lui Whitney va fi redată printr-o hologramă şi folosită în câteva  concerte ce vor avea loc în Europa şi SUA. Primul eveniment,  "An Evening With Whitney" , va avea loc la Londra.

"Îşi dorea să facem un fel de 'Whitney Unplugged' sau 'An Evening With Whitney', aceasta era ideea. Este un vis devenit realitate. Mă emoţionez când o văd, pentru că este foarte aproape de ceea ce ea îşi dorea. Singurul lucru care lipseşte este prezenţa ei fizică ", a declarat managerul artistei, Pat Houston, pentru revista Rolling Stone. Concertele vor avea, pe lângă proiecţia sub formă de hologramă a lui Whitney Houston, o trupă reală de dansatori şi un grup de muzicieni, care vor interpreta piese din repertoriul artistei, cum ar fi"I Will Always Love You", "I Wanna Dance With Somebody" sau "Higher Love".



Recente pe Ok! Magazine

Alexandru Ciucu 2026   FOTO Sorin Stana, OK Romania (1) jpg
Diana Munteanu (4) jpg
Audrey Hepburn, Profimedia (2) jpg
Cățeluș salvat, Instagram Roman Camacho png
Vatican, călugăriță  foto   Pixabay, GettyImages jpg
Penélope Cruz, GettyImages 2283206414 jpg
Reese Witherspoon, Profimedia (2) jpg
Ana de Armas se distrează în vacanță   FOTO Instagram (1) jpg
James Bond Pierce Brosnan   GettyImages 1146554 jpg
Faye Dunaway, Warren Beatty  foto   profimedia 0971833589 jpg
Magic Mike Manganiello jpeg
FotoJet (73) jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233784 jpg
Rebel Wilson   Instagram (6) jpg
Ben Affleck foto profimedia jpg
Motanul Larry la Trooping the Colour   Instagram jpg
AnnaLynne McCord  profimedia 0423233470 jpg
FotoJet (72) jpg