Pur și simplu, nu s-a putut abține! La dineul regal, Donald Trump i-a cerut Reginei Camilla... ultima bârfă despre Meghan Markle

20 octombrie, 2025

După ce-a spus despre Ducesa de Sussex că este „îngrozitoare”, președintele american n-a ratat ocazia, atunci când a vizitat Marea Britanie, să afle detalii picante despre soția Prințului Harry chiar de la cei care sunt atacați nemilos de ea. Ce reacție a primit?

image

Donald Trump și soția sa, Melania Trump, au fost invitați de familia regală britanică la palat în septembrie, iar vizita lor a făcut înconjurul lumii. Fastul cu care s-a desfășurat dineul regal de la Palatul Windsor a fost îndelung comentat de public și presă deopotrivă.

Președintele american s-a arătat peste măsură de încântat de tot protocolul regal, care l-a făcut să simtă din plin beneficiile vieții la palat. Nu numai că el și Prima Doamnă a Americii, Melania Trump, au fost bucuroși să petreacă timpul cu Regele Charles și restul familiei regale, dar acea vizită istorică a fost cel mai bun privej pentru Trump ca să-și satisfacă o mare curiozitate.  

Donald Trump și-a dorit să fie pus la curent nu numai cu politica, ci și cu… bârfele. Expertul regal Tom Sykes a declarat că șeful statului american a vrut să știe ultimele detalii picante despre Meghan Markle și Prințul Harry, atunci când camerele de filmat nu mai erau ațintite asupra lui. Se pare că curiozitatea lui era atât de mare, încât s-a îndreptat spre Regina Camilla pentru a obține astfel de informații.

„Și? Ce se mai vorbește despre Meghan? Care-i toată treaba cu ea?”, i-a spus Trump Reginei Camilla de la care care aștepta mici bârfe despre „oaia neagră” a familiei regale.  

După cum ne putem imagina, nici Regele Charles, nici Regina Camilla n-au adus vorba despre Meghan și Harry la banchetul de stat și nici n-au răspuns vreunei întrebări despre ei. De fapt, cuplul regal n-a mai făcut declarații despre mezinul suveranului britanic și familia sa de ani de zile și evenimentul anului nu era deloc locul indicat în care să se poarte astfel de discuții. Mai mult, nici Donald Trump nu pare genul de om căruia i te poți confesa în cea mai mare confidență…

Mai multe pentru tine...

Drept urmare, Trump a plecat dezamăgit de la palat, fără informațiile de ultimă oră despre Meg și Harry, din moment ce el nu și-a ascuns niciodată antipatia față de Ducii de Sussex. „Nu sunt un fan al lui Meghan!”, a recunoscut Trump în 2021, la GB News. „N-am fost niciodată. Sunt de părere că Harry e folosit în mod îngrozitor și va regreta într-o bună zi tot ce se întâmplă acum…”, a continuat cel mai puternic om de pe planetă. Rămâne de văzut dacă are sau nu dreptate, nu?

foto - Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Prințul Harry, Meghan Markle, Archie, Lilibet foto Instagram Meghan jpg
Kate Middleton foto Getty Images Profimedia jpg
Kate și William, GettyImages (13) jpg
Kate Middleton de ziua ei Instagram jpg
Kate & William, Prințul și Prințesa de Wales, Profimedia jpg
Regina Elisabeta cu fiica sa, Principesa Maria aka Itty, și Regele Carol I   Casa Regală jpg
Caroline de Monaco și primul ei soț, Philippe Junot profimedia 0222632671 jpg
Kate Middleton, Prin'ul William  foto   profimedia 1064276731 jpg
Doria Markle, Meghan Markle și Prințul Harry, Getty (2) jpg
Kate și Regina Elisabeta, GettyImages (3) jpg
Regina Rania și Prințesa Salma foto Facebook 2 jpg
Prințesa Sofia a Suediei și Prințul Carl Philip al Suediei în 2023   GettyImages 1682942380 jpg
Kate Middleton și Prințul William foto GettyImages 2254611136 (3) jpg
Regele Carl al XVI lea Gustaf al Suediei și Regina Silvia, portret regal 2026, Casa Regală a Suediei jpg
Infanta Cristina şi Infanta Elena   profimedia 1043603970 jpg
Regina Mary a Danemarcei în rochia purtată în Groenlanda   profimedia 1063707394 jpg
familia regală română la Sinaia jpg
FotoJet (47) jpg