VIDEO Harry, măscăriciul. Zglobiu, prinţul anunţă că merge în Olanda, dar nu şi în UK pentru ceremonia Prinţului Philip. O va întâlni Regina vreodată pe Lilibet?

13 martie, 2022
1 printul harry profimedia 0669240226 jpg jpeg

“Poate să meargă în Olanda, dar nu şi în Marea Britanie, ca să-şi vadă bunica!”, a comentat cineva imediat ce Prinţul Harry a anunţat că va participa la Invictus Games, care se va ţine luna viitoare în Olanda, la numai câteva ore după ce a spus că nu va merge la ceremonia memorială a bunicului său, Prinţul Philip. 

Prinţul Harry a fost criticat după ce a făcut public un video în care promovează Invictus Games de anul acesta. Nu e nicio problemă că susţine evenimentul, dimpotrivă. Însă n-a fost văzut deloc cu ochi buni faptul că britanicul a anunţat că va merge în Olanda la numai câteva ore după ce spusese că nu se va prezenta la slujba memorială a Prinţului Philip, la sfârşitul acestei luni. Adică poate să tragă o fugă în Europa, dar nu şi în Marea Britanie, la familia lui.

Harry nu va fi prezent în Westminster Abbey, pe 29 martie, a declarat purtătorul lui de cuvânt, însă tot acesta ne-a informat că prinţul la participa la competiţia sportivă a militarilor răniţi de pe 16 aprilie din Olanda.

Filmuleţul care a stârnit multe comentarii negative ni-l arată pe ducele de Sussex încercând să înveţe olandeză înainte de evenimentul sportiv, după care a început, amuzat, să-şi scoată bluza neagră de pe el pentru a lăsa la vedere o ţinută complet portocalie, specifică evenimentului sportiv. Efervescenţa prinţului a deranjat pe multă lume, având în vedere că ducele tocmai refuzase să meargă în vizită la bunica lui cu numai câteva ore înainte de-a publica video-ul lui zglobiu.

2 printul harry 1 profimedia 0669240238 jpg jpeg

Fostul bucătar al Prinţesei Diana, Darren McGrady, nu s-a abţinut şi a comentat şi el: “Bunicul lui i-ar fi dat o palmă peste ceafă şi i-ar fi spus să se maturizeze odată. Regina va fi devastată că nu va veni în Marea Britanie şi Prinţesa Diana ar fi de asemenea, dacă ar mai fi printre noi…”

Regina îşi doreşte nespus să-şi vadă strănepoata, după cum ne informează presa britanică, Elisabeta a II-a neîntâlnind-o niciodată pe Lilibet (9 luni) până acum. Dar, din păcate, are şanse minime să o vadă vreodată, după ce Harry a refuzat să se întoarcă în Marea Britanie pentru comemorarea bunicului său.

Ducele s-a hotărât să nu participe, alături de Regină, la ceremonia memorială a răposatului soţ al monarhului britanic după ce a dat în judecată guvernul britanic pentru că nu-i asigură protecţie totală atunci când îşi vizitează ţara natală.

Ca să îl vezi pe Prinţul Harry promovând Invictus Games, dă click pe link-ul de mai jos!

Foto - Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Regina Rania si familia foto Facebook jpg
Regele Charles profimedia 1058191571 jpg
Printesa Beatrice, Printesa Eugenie si Printul Andrew in 2019, la nunta lui Harry cu Meghan. FOTO  Getty Images 960049188 jpg
Un Moș Crăciun i a oferit Reginei Camilla un cadou, GettyImages 2250602106 jpg
Printesa Anisha Rosnah a Bruneiului si Printul Abdul Mateen   casa regala (7) jpg
Adriana Abascal și Emanuele Filiberto de Savoia s au despărțit   Instagrram jpg
Prințesa Amalia a Olandei la un banchet de stat oferit președintelui Alexander Stubb al Finlandei la Palatul Regal Amsterdam, GettyImages (4) jpg
Prințesa Ingrid Alexandra profimedia 1058141785 jpg
Principesa Maria iubește copiii   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale jpg
FotoJet (46) jpg
Prințul Harry, Meghan Markle, Archie și Lilibet jpg
Kate Middleton și Prințul William cu copiii George, Charlotte și Louis trooping the colour foto profimedia jpg
Kate Prințesa de Wales în buline, Profimedia jpg
Kate Prințesa de Wales și Ducesa de Edinburgh, GettyImages (3) jpg
Kate Middleton  foto   GettyImages jpg
Meghan Markle, Ducesă de Sussex, în 2018, GettyImages (8) jpg
Prințesa Anne GettyImages 2223553399 jpg
Prințesa Sofia, Ducesa de Värmland,  GettyImages (2) jpg