Meghan Markle a captat privirile într-o ținută de mătase de 2.000$ de Ziua Femeii

9 martie, 2024

Ducesa de Sussex a marșat pe eleganță desăvârșită, în stilul Hollywood, când și-a făcut prezența la evenimentul SXSW, organizat de Ziua Femeii.

image

Meghan a marcat Ziua Femeii într-un mod special, participând la un eveniment în care a vorbit despre bullying-ul suferit în timp ce era însărcinată cu cei doi copii ai ei, Archie și Lilibet. În timp ce adresa celor prezenți un mesaj puternic, Ducesa a ținut să facă și un fashion statement în fața tuturor celor prezenți.   

Ducesa de 42 de ani le-a însoțit pe actrița Brooke Shields și pe știrista americană Katie Couric pe scena festivalului prestigios, unde s-a vorbit despre „spart bariere” și reprezentatea cât mai bună a femeilor în domenii diverse.

Introdusă pe scenă precum „Meghan, Ducesa de Sussex”, soția Prințului Harry și-a început discursul cu un subiect delicat – ura pe care a primit-o din spațiul online atunci când era însărcinată cu cei doi copii ai săi.

Ducesa de Sussex și-a părăsit casa de 14,65 de milioane de dolari din Montecito pentru a ajunge în Austin la evenimentul special de 8 Martie. Cu asemenea ocazie, Meghan a arătat minunat în fusta maxi de mătase de 1000 de dolari, de la Giuliva Heritage, și topul de 975 de dolari, tot din mătase, perfect asortat cu fusta. Meghan și-a accesorizat ținuta subțilă, dar de mare efect, cu o pereche de cercei din aur.  

Pe durata discuțiilor, Prințul Harry și-a privit admirativ soția din primul rând, aplaudând-o pe ducesă în momentele-cheie ale evenimentului. În tot acest timp, Harry l-a avut alături pe mogulul de la clubul privat Soho House, unde cei doi soți regali au luat cina în cursul serii de joi, 6 martie.

„Am încercat să mă mențin la distanță de toate aceste lucruri, dar am experimentat bullying și abuz în social media și în spațiul online când eram însărcinată cu Archie și Lili, care erau nou-născuți. Și mi s-a întâmplat asta cu amândoi…”, a ținut să declare Meghan Markle.

„Acum mă gândesc la asta – de ce sunt oamenii atât de plini de ură. E cruzime cu totul! De ce să-i faci asta unei persoane care e însărcinată sau mamă, iar această perioadă din viața femeii e atât de delicată și de sacră?!”, a adăugat ducesa care a ținut să precizeze că „probabil pentru că eram însărcinată, instinctul m-a determinat să fac ce-mi stătea în putință pentru a-mi proteja copilul și, implicit, pe mine”, a conchis Meghan Markle în aplauzele soțului și a celor prezenți la evenimentul SXSW.

Meghan Markle de Ziua Femeii  sursa foto   SXSW jpg

foto - Profimedia, Instagram SXSW



Recente pe Ok! Magazine

FotoJet (45) jpg
Prințesa Anne în timpul vizitei de stat germane, GettyImages (1) jfif
Charles Crăciun jpg
Kate Middleton  foto   GettyImages jpg
meghan markle si tatal foto arhiva personala thomas markle
FotoJet Rania (2) jpg
Kate Middleton (2) jpg
Regele Charles și Kate Middleton jpg
Kate Middleton și Prințul Harry foto profimedia jpg
Claudia Schiffer și premierul britanic Keir Starmer la bachetul de stat de la Castelul Windsor dat pentu cuplul prezidențial german   GettyImages 2249178872 jpg
Kate Middleton și Prințul William Instagram
Regina Camilla și Regele Charles la banchetul de stat în cinstea președintelui german Frank Walter Steinmeier și a soției acestuia, Elke Buedenbender   GettyImages 2249144337 jpg
FotoJet (44) jpg
Kate, William, Charles, Camilla  la banchetul de stat organizat la Castelul Windsor în cinstea președintelui german Frank Walter Steinmeier și a soției acestuia, Elke Buedenbender, Profimedia (3) jpg
Kate Middleton și Prințul William foto profimedia 1056283451 (3) jpg
Meghan Markle  foto   Profimedia jpg
Kate Middleton foto profimedia 1056231601 (2) jpg
FotoJet (49) jpg